українська російська англійська
На українській антарктичній станції розпочався туристичний сезон, - В.Семиноженко
17.12.2013 | 09:56
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» успішно розпочався туристичний сезон 2013-2014 р. Щороку упродовж антарктичного літа, на який і припадає туристичний сезон, українські зимівники приймають в середньому 4-5 тис. туристів.

За словами Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимира Семиноженка, прийом туристичних груп на вітчизняній антарктичній станції сприяє популяризації науково-дослідницької та природоохоронної діяльності України в Антарктиці. «Діяльність українських полярників викликає інтерес не тільки співвітчизників, але й світової громадськості. Приймаючи туристів, ми поширюємо інформацію про Україну як про антарктичну державу. Це надзвичайно важливо для формування позитивного іміджу нашої країни», - наголосив Голова Держінформнауки.

Він зазначив, що обсяг науково-технічних завдань навантаження на українських полярників під час антарктичного літа серйозно збільшується, і опікування гостями – це додаткові обов’язки і навантаження. Але українські зимівники розуміють важливість своєї місії, тому сприймають туристичні тури як своєрідний волонтерський рух, що здійснюється на громадських засадах.

Цього року у числі перших відвідувачів острова Ґаліндез, де базується українська антарктична станція, стали англійські морські офіцери. А до цього в гості до наших зимівників завітали понад 70 туристів з різних країн. Але найприємнішим було те, що серед них виявилося 11 наших земляків.

Для туристів організовують екскурсії територією «Академіка Вернадського», розповідають про роботу зимівників, особливості проживання, ознайомлюють з українськими науковими програмами. Відвідувачі мають змогу відвідати будиночок-музей, поспостерігати за пінгвінами та посмакувати чаєм.

На станції «Академік Вернадський» туристів цікавить комплекс життєзабезпечення з унікальним науковим обладнанням, а також навколишні історичні пам'ятки. Тут же продаються сувеніри, поштові марки, надаються послуги поштового зв'язку, прогноз погоди, льодової ситуації, техніки пересування по льодовику та ін.

Довідково

У 1996 р. Україна придбала у Великої Британії антарктичну станцію «Фарадей» за символічну ціну в один фунт стерлінгів і перейменувала її на «Академік Вернадський». Туристів станція почала приймати уже з літнього сезону 1997-1998 рр. Цікавим фактом є те, що 19 сiчня 2007 року станцiю «Академiк Вернадськи» вiдвiдала Її Королiвська Високiсть принцеса Великобританiї Анна.

«Академік Вернадський» - це єдина українська антарктична станція. Вона розташована на острові Ґаліндез Аргентинського архіпелагу в Антарктиці. Станція працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Там почергово працюють експедиції у складі метеорологів, фахівців з фізики атмосфери, сейсмологів, експертів із озону і геомагнетизму, біологів, спеціалістів з вивчення льодовиків. На даний момент Україна самостійно спорядила та відправила на Південний полюс уже 18-ту арктичну експедицію.

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) – державний оператор України в Антарктиці; державна науково-дослідна установа в структурі Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації, яка забезпечує роботу української антарктичної станції «Академік Вернадський» та координує дослідження Антарктики українськими вченими. Центр організовує щорічні антарктичні експедиції на «Академік Вернадський». У своїй роботі керується Державною цільовою науково-технічною програмою проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 роки, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів від 3 листопада 2010 р. № 1002.

 

 

версія для друку