українська російська англійська
З початку року Укравтодор ліквідував ямковість на понад 6,5 млн. кв. м дорожнього покриття
17.12.2013 | 11:13
Прес-служба Міністерства інфраструктури

З початку 2013 року дорожніми організаціями відремонтовано понад 6,5 млн. кв. м автошляхів, уражених ямковістю. Проте, як наголосив заступник голови Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Харченко під час прес-конференції 16 грудня 2013 року недотримання вагових обмежень призводить до появи нових руйнацій.

За його словами, щороку обсяг автомобільного трафіку на українських дорогах зростає на 5%. Левову частку цього показника складає великоваговий транспорт, зокрема транзитний, що прямує у напрямку Схід-Захід, та вантажівки, які щосезону транспортують врожай на південь до українських портів. За даними пунктів вагового контролю близько п’ятої частини таких транспортних засобів перевантажені на 20-40%.

«Сьогодні українськими дорогами прямують вантажівки, повна маса яких перевищує 60-70 тонн. Оскільки більшість доріг побудовані 30-40 років тому з розрахунку навантаження 6,8 тонн на вісь транспортного засобу, вони не відповідають навіть сьогоднішнім нормативам із міцності дорожнього одягу при сучасних навантаженнях – 10-11 тонн. Це призводить до руйнівних процесів покриття та появи ямковості. Перевищення ж зазначених нормативів взагалі стає причиною катастрофічних руйнувань», – зазначив Олександр Харченко.

Для вирішення цієї проблеми в Україні розпочалося впровадження автоматичних вагових станцій, що має значно посилити контроль за дотриманням габаритно-вагових характеристик транспортних засобів. Пілотний проект такої станції вдало працює на автомобільній дорозі Київ-Чоп поблизу села Капітанівки на Київщині.

Ліквідовувати ж деформації дорожнього покриття заради безпеки руху в Укравтодорі готові навіть взимку.

«Щодо боротьби з новоутвореною ямковістюдорожніми підприємствами вже заготовлено 13,3 тис. тонн холодних сумішей, що дозволяють виконувати аварійно-ремонтні роботи на покритті доріг навіть під час несприятливих погодних умов зимового періоду», – додав заступник Голови Укравтодору.

 

версія для друку