українська російська англійська
Державою повинні вживатись заходи для забезпечення інвалідам доступу до програм державного житла, - О.Журавко
17.12.2013 | 12:54
Прес-служба Урядового уповноваженого з прав інвалідів

До Урядового уповноваженого з прав інвалідів надійшли колективні звернення від робітників Київського учбово-виробничого підприємства Українського товариства сліпих, які є інвалідами першої та другої групи по зору, з проханням розв’язати їх наболіле питання - забезпечення  житлом.

З метою вирішення порушеного у зверненнях питання, а також керуючись статтею 47 Конституції України щодо забезпечення житлом громадян, які потребують соціального захисту, надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату, Олексій Журавко звернувся до Міністерства соціальної політики, Київської міської державної адміністрації для відповідного реагування.

За повідомленням Київської міської державної адміністрації, для розв’язання ситуації по забезпеченню житлом черговиків, які перебувають на квартирному обліку у першочерговому та позачерговому списках, направлено лист до Президента України  В. Януковича щодо необхідності внесення змін до Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про столицю України – місто-герой Київ», передбачивши право Київської міської ради при наданні земельних ділянок під будівництво житлових будинків, встановлювати відсоток житлової площі, яка підлягає передачі місту, в тому числі для виконання функцій столиці. «Тому за умови надходження відповідної житлової площі, питання щодо передачі квартир Київським учбово-виробничим підприємствам УТОС буде розглянуто», - зазначив у своєму листі заступник голови Київської  міської державної адміністрації М. Кучук.

В свою чергу, Олексій Журавко зауважив: «Згідно з Конвенцією ООН про права інвалідів, державою повинні вживатись заходи для забезпечення інвалідам доступу до програм державного житла, особливо це стосується інвалідів по зору – найбільш вразливої категорії інвалідів. Я буду прикладати максимум зусиль, задля сприяння вирішення цього питання».

 

версія для друку