українська російська англійська
Геннадій Темник: Опалювальний період загалом в країні проходить стало
17.12.2013 | 15:05
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства

Опалювальний період загалом в країні проходить стало. Локальні пошкодження теплових мереж ліквідуються оперативно, протягом доби. На всіх підприємствах галузі в цілодобовому режимі працюють аварійні бригади. Вони у повному обсязі забезпечені матеріалами, необхідними для проведення ремонтно-відновлювальних робіт. Про це доповів Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник на селекторній нараді з питань забезпечення сталої роботи систем життєзабезпечення під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула.

За словами Міністра, оперативно-диспетчерська служба Мінрегіону цілодобово координує роботу регіонів щодо забезпечення сталої роботи систем життєзабезпечення населення. Налагоджено взаємодію з регіонами щодо оперативного реагування на надзвичайні ситуації.

«Ми врахували те, що минулої зими бракувало спецтехніки. Тому у цьому році закуплено 309 одиниць комунальної спецтехніки, а всього до роботи в зимовий період підготовлено більше 6,5 тис. одиниць комунальної техніки. Крім того, в регіонах укладено договори з підприємствами та організаціями усіх форм власності на залучення понад 5 тисяч одиниць додаткової спеціалізованої техніки для прибирання від снігу вулиць і доріг в населених пунктах. Ця техніка закріплена за вулицями і дорогами в населених пунктах та, у разі потреби, готова негайно приступити до роботи», - сказав Міністр.

Геннадій Темник відзначив роботу комунальних служб, які, за його словами, при снігопадах минулого тижня своєчасно розчистили  вулиці і дороги в населених пунктах, забезпечили безперешкодну роботу громадського транспорту,  доступ людей до робочих місць, об’єктів громадського харчування та медичного обслуговування. До жодного населеного пункту не було обмежено рух автомобільного транспорту.

Він поінформував, що прибирання снігу забезпечували більше 7,5 тис. осіб, понад 1 тис. одиниць комунальної снігоприбиральної техніки, використано  822 тонни паливо-мастильних матеріалів. У регіонах, де спостерігались найбільші снігопади, було додатково залучено у сторонніх організацій 162 одиниці спеціалізованої техніки.

Очільник Мінрегіону висловив вдячність керівництву Донецької області за забезпечення оперативної ліквідації прориву тепломереж, які сталися 15 та 16 грудня.

Особливу увагу представників регіонів Геннадій Темник звернув на питання споживання теплопостачальними підприємствами природного газу та стану розрахунків за нього. Він наголосив, що стале проходження опалювального періоду – це не тільки технічні заходи, це також питання економіки підприємств теплоенергетики, стану їх розрахунків за спожитий природний газ. Міністр також підкреслив, що в кожному регіоні є резерви для підвищення рівня розрахунків за спожитий природний газ.

версія для друку