українська російська англійська
Будівництво Керченського транспортного переходу сприятиме підвищенню логістичного потенціалу України
17.12.2013 | 17:49
Прес-служба Міністерства інфраструктури

17 грудня між Урядами України та РФ підписано Угоду про спільні дії з організації будівництва та поетапної реалізації проекту створення транспортного переходу через Керченську протоку.

Документом передбачено, що сторони у 2014 році разом розроблять техніко-економічне обґрунтування, на підставі якого будуть прораховані потоки вантажів та пасажирів та здійснюватиметься ухвалення рішення про його проектування і будівництво. Крім того, на підставі ТЕО буде визначено майбутній тип транспортного переходу – у вигляді тунелю чи мосту.

Експерти зазначають, що спорудження цього об'єкта дозволить створити новий міжнародний транспортний коридор з Європи до Азії. Це буде ключова ланка у реалізації більш масштабного міжнародного транспортного проекту зі створення кільцевого мультимодального транспортного коридору навколо Чорного моря, який ініційовано Організацією чорноморського економічного співтовариства у Києві у 2002 році. Відтак транспортний перехід через Керченську протоку підвищить транзитну привабливість Криму для міжнародних перевезень.

Також це дозволить збільшити туристичні потоки завдяки спрощенню і скороченню шляху до Криму, значно пожвавиться перевалка вантажів. Очікується, що будівництво транспортного переходу дозволить значно скоротити шлях транспорту завдяки таким проектам, як кільцева автомобільна дорога та залізниця навколо Чорного моря, пришвидшити проходження транспорту по лінії ЄС-Азія. Реалізація цих планів позитивно вплине на економіку України.

«Створення транспортного переходу відкриє нові зручні туристичні ворота до нашого головного курорту. А значить - сприятиме притоку додаткових надходжень до бюджету Криму, створенню нових робочих місць в туристичній галузі і соціально-економічному розвитку всього півострова», - зазначила Голова Держкомтуризму України Олена Шаповалова.

Експерти також відзначають, що транспортний перехід матиме значний позитивний вплив на збільшення обсягів зовнішніх та транзитних вантажопотоків до Криму, півострів отримає додаткові робочі місця, пов'язані з розвитком супутньої (залізнична та автомобільна) інфраструктури.

Як раніше повідомляла Міністр економічного розвитку та торгівлі Автономної республіки Крим Світлана Верба, реалізація проекту матиме позитивний вплив на економічну ситуацію на півострові. «Кримські заводи отримають нові замовлення, а найголовніше - будівництво забезпечить новими робочими місцями кримчан», - зазначила Світлана Верба.

На думку кандидата наук КДМТУ Олександра Бельського, на сьогодні склалося два дуже потужні транспортних потоки: перший, це Брест-Мінськ через Росію і Азію, а другий - Туреччина-Стамбул, через Європу та Азію. У цьому відношенні, новий транспортний перехід може стати основою для створення третього потоку з Європи до Азії через Україну. Це вигідно всім країнам Чорноморського басейн, Європі, країнам Кавказу та Азії. Реалізація проекту надасть нашій державі змогу збільшити свій транзитний потенціал.

«Ще наприкінці 90-х польські експерти підрахували, скільки вони втрачають через те, що відсутній перехід через Керченську протоку. Їхня ідея – дорога від Гданська на Керч і далі на Кавказ і Азію. Так от, вони підрахували , що вони втрачають чотири мільярди доларів через те, що моста немає. Це в Польщі. Відповідний потенціал зростання вантажопотоку має і Україна» - підкреслив експерт.

 

версія для друку