українська російська англійська
Домовленості президентів України та Росії про співпрацю двох країн забезпечать нові проекти та нові робочі місця
18.12.2013 | 11:54
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Домовленості президентів України та Росії про співпрацю двох країн забезпечать нові проекти та нові робочі місця. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час вступного слова на засіданні Кабінету Міністрів України 18 грудня 2013 року.

«Внаслідок вчорашніх домовленостей стабільність державних фінансів гарантована, всі українські підприємства отримують можливість скласти реалістичні виробничі програми на наступний рік, отримали гарантії завантаження виробництва і, відповідно, збереження робочих місць, а також мають тепер зрозумілі перспективи відновлення загальмованих за попередні роки проектів виробничої кооперації та можливості домовлятись про нові проекти, в першу чергу, в таких високотехнологічних галузях промисловості, як авіабудування, ракетно-космічна індустрія, суднобудування, моторобудування, енергетика, атомна енергетика, наукові дослідження», - зазначив Микола Азаров.

Наприклад, Україна і Росія відновлюють серійне виробництво літаків Ан-124 з українськими двигунами. Загальний обсяг спільного виробництва 80 літаків.

«За всі 22 роки незалежності України ще жодного разу не було таких масштабних проектів, підкреслюю 80 літаків, - наголосив Микола Азаров. - Зокрема, це означає відновлення серійного виробництва двигуна Д-18т, а це десятки тисяч людей, працівників наших авіаційних заводів, та його модифікації, а також здійснення взаємних поставок з виробничої кооперації, матеріалів, складових частин і комплектуючих виробів при виробництві літаків Ан-124 без застосування ввізного, вивізного мита, податків і акцизів і усіляких обмежень».

Як повідомив Прем’єр-міністр, тільки за попередніми прогнозами сумарна виручка від спільного виробництва та постачання 80 літаків складе 12 млрд. 890 млн. дол. США. Крім того, це дозволить нам на кілька десятиріч зайняти лідерські позиції у сфері міжнародних перевезень великогабаритних вантажів.

Також корпорація «Росатом» найближчим часом планує провести конкурс на здійснення комплектної поставки устаткування для машинного залу нової Курської АЕС-2 у складі 4 енергоблоків потужністю 1250 МВт кожний. Одним із головних претендентів на отримання замовлення наш харківський завод «Турбоатом». Також до складу групи підприємств, які здатні забезпечити цей багатомільярдний контракт, входять український «Енергомашспецсталь», Новокраматорський машинобудівний завод, Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча, «Дніпроспецсталь», «ТММ-Енергобуд» та інші.

«Все це – нові робочі місця у високотехнологічних секторах української економіки, а також доходи всіх бюджетів, бюджетів усіх рівнів, які дозволять виконувати соціальні зобов'язання і забезпечити розвиток держави», зазначив Микола Азаров.

Також Глава Уряду наголосив на перспективах затвердженого вчора проекту будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.

«Це грандіозний проект, який потребує сотень тисяч робочих рук металургів, машинобудівників, будівельників. В цьому проекті знайдуть своє місце всі ті чесні трудівники, хто сьогодні змушений шукати роботу за кордоном або боротися зі спокусою постояти за гроші на майданах», - сказав Микола Азаров, додавши, що це величезний позитив для держави, що цих людей можна повернути до продуктивної роботи, до своїх сімей, до створення національного добробуту.

«Нам ще доведеться в повній мірі реалізувати всі ці можливості, які відкривають перед Україною вчорашні домовленості двох Президентів і засідання Міждержавної комісії, - підсумував Микола Азаров. - Підкреслюю, це кропітка і величезна робота по реалізації цих домовленостей. Але це дає нам перспективи».

версія для друку