українська російська англійська
Держслужба захисту персональних даних запроваджує щоденну гарячу телефонну лінію
18.12.2013 | 12:17
Прес-служба Міністерства юстиції

Державна служба захисту персональних даних України запроваджує щоденну гарячу телефонну лінію, яка працює із 17 по 20 грудня. Мета – довести до населення рекомендації із практичного застосування законодавства у сфері захисту персональних даних. Як відомо, з 1 січня 2014 року очікуються зміни законодавчі зміни у сфері захисту персональних даних.

 Функції уповноваженого органу з питань захисту персональних даних виконуватиме Уповноважений Верховної Ради України з прав людини замість діючої сьогодні Державної служби захисту персональних даних.

Також передбачається скасування обов’язкової реєстрації баз персональних даних, а натомість запроваджується обов'язок для володільців персональних даних повідомляти Уповноваженого про обробку персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних, що полегшить процес обробки персональних даних їх власниками.

 Як уже неодноразово повідомлялось, цими змінами запроваджується прозора європейська практика доступу населення до інформації, що є обов’язковою передумовою реалізації першого (законодавчого) етапу реалізації Плану дій щодо лібералізації візового режиму для України з боку ЄС.

Під час «гарячої» телефонної лінії надаватимуться рекомендації населенню із практичного застосування законодавства у сфері персональних даних, а саме: щодо порядку реєстрації баз персональних даних, як діяти у разі порушення права суб’єкта персональних даних, які обов’язки покладаються на відповідальну особу стосовно захисту персональних даних при їх обробці тощо.

Окрім цієї «гарячої» телефонної лінії, у Державній службі захисту персональних даних щодня діє ще й довідкова телефонна лінія, куди протягом робочого дня може звернутися будь-хто із бажаючих і отримати термінову інформацію в межах компетенції служби.

Номери телефонних ліній розміщено на веб-сайті Державної служби персональних даних: http://zpd.gov.ua/dszpd/uk/index

версія для друку