українська російська англійська
Дві прикарпатські церкви отримали дипломи ЮНЕСКО
18.12.2013 | 13:56
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОДА

Дипломи ЮНЕСКО отримали два прикарпатські храми - церква Святого Духа у Рогатині (1598 р.) та церква Різдва Пресвятої Богородиці в Нижньому Вербіжі Коломийського району (1808 р.), які включені до Реєстру світової спадщини.

 «Ця воістино визначна подія є потужним стимулом для розвитку Прикарпаття, - наголосив, вручаючи міжнародні дипломи, голова Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Чуднов. – Те, що до 8-ми тисяч об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО доєдналися духовні скарби Прикарпаття,   шедеври дерев’яної архітектури, є проявом гордості для кожного мешканця області. Покликання місцевої влади - оберігати духовні святині, подбати про належні умови їх функціонування та розвивати інфраструктуру територій, де вони знаходяться. Зокрема, через цільові регіональні програми».   

 Як наголосив начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак, процес підготовки  старовинних церковних споруд  до внесення у список ЮНЕСКО тривав упродовж 3,5 років у межах транскордонного проекту «Дерев’яні церкви в українському і польському регіоні Карпат». 

     

версія для друку