українська російська англійська
Європейські стандарти якості лікарських засобів стали обов'язковими для України
19.12.2013 | 11:00
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів

Уряд включив Державну службу України з лікарських засобів та Міністерство охорони здоров'я України до переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2002 р. № 1371.

Дані зміни затверджено постановою Кабінету Міністрів України 4 грудня 2013 року № 894 «Про внесення зміни до пункту 3 переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях».

Нагадаємо, що 20 листопада 2012 року набрав чинності Закон України від 16.10.2012 № 5441-VI «Про приєднання України до Конвенції про розробку Європейської Фармакопеї із поправками, внесеними відповідно до положень Протоколу до неї», відповідно до якого Україна набула статус члена Європейської Фармакопейної Комісії з правом голосу. Таким чином, європейські стандарти якості лікарських засобів стали обов'язковими для України. Крім того, Указом Президента України від 15.05.2013 № 266 «Про делегацію України для участі у засіданнях Комісії з Європейської Фармакопеї» затверджений склад делегації для участі у засіданнях Комісії з Європейської Фармакопеї, що надало можливість представникам МОЗ та Держлікслужби України брати участь у розробці європейських стандартів якості лікарських засобів з метою подальшої гармонізації державних стандартів якості лікарських засобів з європейськими.

Зазначена постанова КМУ сприятиме належному виконанню зобов’язань у зв'язку з приєднанням України до Конвенції про розробку Європейської Фармакопеї та забезпечить повноцінну участь державних регуляторних органів у розробці європейських стандартів якості лікарських засобів.

 

версія для друку