українська російська англійська
Уряд посилює соціальний захист батьків-вихователів ДБСТ
19.12.2013 | 13:00
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) можуть одержати право брати відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. За словами Міністра соціальної політики Наталії Королевської, відповідний законопроект сьогодні був підтриманий на засіданні Уряду.

«Одне з наших пріоритетних завдань, щоб діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, виховувалися в родинах. Одна з таких форм виховання – дитячі будинки сімейного типу. Розроблений нами законопроект дозволить посилити соціальних захист таких батьків-вихователів і відновити соціальну справедливість по відношенню до них, - вони одержать можливість брати відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку», - сказала вона.

Наталія Королевська пояснила, що на сьогодні законодавчо не врегульовано питання надання такої відпустки для батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу. Водночас дана норма вже діє щодо прийомних батьків (діти у прийомних сім’ях). Тому Мінсоцполітики розробило законопроект, який дозволить встановити соціальну справедливість щодо батьків-вихователів, які опікуються дітьми-сиротами та дітьми, які позбавлені батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу.

«У кінцевому підсумку це матиме позитивний вплив на розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та дозволить зменшити кількість дітей в інтернатних закладах», - сказала вона.

Довідково

Відповідно до Положення про ДБСТ, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2002 №564, дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, котра не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання і спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 01.10.2013 в Україні функціонують 848 ДБСТ, в яких виховуються 5 тис. 637 дітей.

 

версія для друку