українська російська англійська
Кожен 14-й виробник зернових, бобових та олійних культур реєструється на Дніпропетровщині
19.12.2013 | 15:43
Прес-служба Державної реєстраційної служби

З початку року (станом на 10 грудня 2013 року) в Україні зареєстровано 1 928 суб’єктів господарювання, які обрали основним видом своєї діяльності вирощування зернових (крім рису), бобових культур, а також насіння олійних культур.

Так, беззаперечним лідером з реєстрації новоствореного бізнесу в цій сфері є Дніпропетровщина зі 142 суб’єктами господарської діяльності – це майже кожен 14-й в Україні. За нею ідуть Одещина та Кіровоградщина, де зареєстрували однакову кількість суб’єктів бізнесу, що планують вирощувати зернові (крім рису), бобові культури, а також насіння олійних культур, – по 122.

Найменше бажаючих працювати за цим напрямком з початку року було зафіксовано у Закарпатській та Чернівецькій областях – 15 та 22 суб’єкти ведення бізнесу.

Нагадаємо, що з 1 січня 2012 року набрав чинності новий національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД-2010). При цьому наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 07.02.2013 № 113 «чинність національного класифікатора України ДК 009:2005 «Класифікація економічних видів діяльності» (КВЕД-2005) відновлено до 31 грудня 2013 року.

Згідно з частиною другою статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців містяться відомості щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та види їх діяльності.

При цьому відомості про юридичну особу або фізичну особу-підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру на підставі даних з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи. Законом про реєстрацію передбачено, що у випадку зміни суб’єктом господарювання виду діяльності державному реєстратору необхідно надати пакет документів для внесення відповідних змін до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

До кінця поточного року перейти на КВЕД-2010 повинні близько 1,4 млн. суб’єктів господарювання.

 

 

версія для друку