українська російська англійська
Продовольчі рітейлери підпишуть Меморандум про співробітництво із Держцінінспекцією
19.12.2013 | 16:45
Прес-служба Державної інспекції з контролю за цінами

18 грудня Голова Державної інспекції України з контролю за цінами Олександр Кисельов зустрівся із власниками та керівниками найбільших компаній-рійтейлерів продовольчого сегменту.

Під час зустрічі сторони обговорили питання, пов’язані із дотриманням процедур формування, встановлення та застосування цін на продовольчі товари, ціни на які регулюються державою, та інші товари, що користуються найбільшим попитом у покупців, їх обов’язкової наявності у продовольчих магазинах та забезпечення стабільності цін напередодні новорічних та різдвяних свят в Україні.

Також представники торговельних мереж задекларували свою готовність до стабільної роботи в умовах громадсько-політичної ситуації, що склалась в Україні.

«Громадяни повинні знати, що держава  забезпечить стабільність цін на продовольчі товари в Україні незалежно від будь-яких обставин. Ми раді, що власники та керівники найбільших торговельних мереж в Україні розуміють свою соціальну відповідальність та готові зробити свій внесок у цю справу. Особливого значення це питання набуває у нинішніх обставинах, які, тим не менш, не відміняють традиційної підготовки до новорічних та різдвяних свят. Адже саме за рівнем цін на продукти більшість громадян оцінюють ефективність дій влади», - зазначив Голова Державної інспекції України з контролю за цінами Олександр Кисельов.

Крім того, він зазначив, що у обставинах, що склались, керівники торговельних мереж мають проявити свою громадянську позицію та докласти усіх можливих зусиль для уникнення будь-яких цінових маніпуляцій.

Представники торговельних мереж запевнили Голову Держцінінспекції України, що «рітейл не стане фактором дестабілізації ситуації у країні».

У ході зустрічі сторони досягли домовленостей щодо підписання Меморандуму про співпрацю між Держцінінспекцію України та суб’єктами господарювання, що здійснюють торгівлю продовольчими товарами.

Зокрема, у Меморандумі йдеться про те, що торговельні компанії беруть на себе зобов’язання щодо виключення збільшення цін на продовольчі товари через будь-які громадські, соціальні події в Україні, що можуть провокувати ажіотажний попит, завчасно інформувати Державну інспекцію України з контролю за цінами про наміри підвищити роздрібні ціни на соціально значущі продовольчі товари, що реалізуються в роздрібній мережі, а також інших продовольчих товарів, що користуються найбільшим попитом у покупців, утриматись від спекулятивного, сезонного та передсвяткового збільшення цін на продовольчі товари, що реалізуються у мережах роздрібної торгівлі та користуються підвищеним попитом у покупців та інше.

Меморандум залишається відкритим для усіх торговельних компаній.

«Громадяни від вас цього очікують, - сказав Кисельов.  – Жодного іншого підтексту, жодної іншої мети у Держцінінспекції України немає. Ми повинні сказати громадянам, щоб вони не хвилювались з приводу стабільності цін на продовольчі товари».

 

 

 

версія для друку