українська російська англійська
Луганські кардіохірурги впровадили новий метод лікування новонароджених з вадами серця
19.12.2013 | 17:02
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Бригада кардіохірургів Луганської обласної клінічної лікарні вперше успішно виконала закриття критичної артеріальної протоки у новонародженого. Як повідомив головний кардіохірург області Андрій Клянчин, цей метод хірургічного лікування вроджених вад серця дозволив врятувати життя дитині з двійні від п'ятої вагітності, народженій після екстракорпорального запліднення недоношеною з масою тіла 1135 грамів.

За словами фахівця, в ході обстеження у немовляти діагностували вроджений порок серця, який міг привести до загибелі. Але завдяки спільним зусиллям неонатологів, лікарів інтенсивної терапії, анестезіологів і кардіохірургів лікарні життю дитини тепер нічого не загрожує. Операція проходила в Луганському обласному перинатальному центрі.

«Ще кілька місяців тому новонароджені з такими вадами серця були змушені виїжджати на операції у великі кардіохірургічні клініки Києва, Донецька. Часто така практика була незручною і витратною, а іноді зовсім неможливою», – підкреслив Андрій Клянчин. Він додав, що сьогодні вся необхідна медична допомога надається в умовах Луганської обласної клінічної лікарні.

Довідково

Частота народження дітей з вродженими вадами становить від шести до восьми на тисячу живих пологів. Така аномалія розвитку складає одну третину серед усіх вроджених патологій. Більше 90 відсотків дітей, що народилися з пороком серця, потребують проведення різних видів втручань з метою усунення дефектів структури серця та покращення функціональних можливостей організму після операції.

 

версія для друку