українська російська англійська
"Відкритий світ" оголосив школи-переможниці ІІ етапу Національного проекту
19.12.2013 | 17:06
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

19 грудня у Києві відбулось оголошення переможців конкурсу, метою якого був відбір шкіл до ІІ етапу Національного проекту «Відкритий світ». Всього у конкурсі взяло участь понад 4 тисячі навчальних закладів. Це означає, що Національний проект охопив майже мільйон українців. Вчителі, школярі та їх родини стали активними учасниками конкурсу, а це близько 230 тисяч учнів середніх загальноосвітніх закладів, 460 тисяч батьків та 18 тисяч вчителів. 

«Активність учасників конкурсу демонструє  необхідність якісних змін в українській освіті, і водночас готовність наших освітян ці зміни прийняти. Особливо вражає, що цю хвилю власним ентузіазмом підтримали діти й створили понад 1800 роликів, які надіслали нам разом із конкурсними заявками», – прокоментував результати Владислав Каськів, Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України.

Також Владислав Каськів відзначив важливість того, що майже 40% усіх заявок були подані від сільських шкіл. Адже це відкриває рівні освітні можливості для дітей з будь-яких куточків України. У подачі заявок на участь у конкурсі найактивнішими були школи Київщини, Донеччини та Дніпропетровщини.

«Впродовж останнього місяця команда «Відкритого світу» працювала в надзвичайно напруженому режимі. Ми обробили майже 6 тисяч листів і неймовірну кількість запитів електронною поштою. Цими днями телефон у нашому офісі починав дзвонити о 8-й ранку і не вмовкав до вечора. Незважаючи на це, лише 1301 школа змогла документально продемонструвати відповідність критеріям конкурсу. Тому сьогодні ми фіксуємо список переможців і даємо ще один – останній – шанс решті претендентів організуватися й до 26 грудня 2013 року надіслати документи, котрих бракує», – закликав освітян Руслан Свірський, керівник Національного проекту «Відкритий світ».

Він також зазначив, що під час ІІ етапу Нацпроекту 17 тисяч дітей-сиріт безкоштовно отримають особисті сучасні навчальні пристрої.

«Ми сподіваємося, що у заявках школи подали правдиву інформацію, і наші зусилля не будуть марними. У будь-якому випадку, перш ніж обладнати школи ми перевіримо кожну з них на відповідність ключовим вимогам проекту. Виявлені порушники будуть автоматично виключені з переліку 2000 шкіл ІІ етапу «Відкритого світу», – додав Руслан Свірський.

Учні шкіл-учасниць надіслали разом із заявками 1 834 відеоролики, найяскравіші з яких можна переглянути на YouTube-каналі «Відкритого світу» (http://www.youtube.com/VidkrytyjSvit). З-поміж надісланих робіт команда Національного проекту особливо відзначила римейк фільму «Матриця» Микулинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів із Тернопільщини. Партнери проекту подарували цій школі 10 планшетів.

Наступним кроком у реалізації ІІ етапу Національного проекту «Відкритий світ» буде проведення тендерів на вибір постачальника обладнання для шкіл – інтерактивних дощок, комп’ютерів учителів, цифрових лабораторій та мережевого устаткування. Обрані на конкурсній основі постачальники перевірятимуть дотримання технічних умов школами-переможницями, встановлять та налаштують обладнання.

Довідково

«Відкритий світ» – це проект, який створює єдиний навчально-інформаційний он-лайн-простір для учнів, вчителів та батьків зі всієї України за допомогою запуску освітнього порталу. Кожен учасник матиме постійний та швидкий доступ до нього.

Ціль проекту – подолання освітньої нерівності і забезпечення найвищого стандарту освіти в кожному куточку України.

Національний проект «Відкритий світ» співпрацює з провідними ІТ-компаніями: Microsoft, Cisco, Intel, Epson, Trunity та іншими. Компаніями інтеграторами на постачання обладнання будуть: Енглер, БМС-техно, Сітронікс, сервіс Української спілки інвалідів (УСІ).

Переглянути ролики учнів шкіл-учасниць конкурсу «2 000 шкіл» та стежити за новинами проекту можна на фан-сторінках Національного проекту «Відкритий світ» у соціальних мережах: https://www.facebook.com/openworld.ua, http://vk.com/vidkrytyjsvit.

 

 

 

версія для друку