українська російська англійська
Майже 6 мільйонів українців відвідало оптові ринки сільгосппродукції
19.12.2013 | 17:45
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Оптові ринки сільгосппродукції стають все популярнішими серед покупців і виробників. Так, ринки «Столичний» у Києві, «Шувар» у Львові та «Господар» у Донецьку за три роки їхньої роботи відвідало більше 5,5 мільйона українців. А на відкритому у цьому році новому ринку «Азовський» у Маріуполі встигли скупитися майже 40 тисяч городян. Такі показники ще раз підтверджують ефективність подібних об’єктів та говорять про необхідність розбудовувати їхню мережу по всій Україні. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Третій рік поспіль в Україні функціонують оптові ринки сільськогосподарської продукції, які підтримує держава. На сьогодні вже розпочали свою роботу ринок «Шувар», «Столичний», «Господар» та «Азовський». Загалом же статус ОРСП отримало дванадцять юридичних осіб. І передбачається, що в перспективі мережа ОРСП охопить усю територію України.

 Це сприятиме тому, що українці зможуть купувати сільгосппродукцію за доступними цінами, виробники − оперативно її реалізовувати. Посередники ж, які необґрунтовано завищують вартість продукції, не допускаються до таких точок продажу. У цьому і є перевага ОРСП для виробників і споживачів», − зазначив Міністр. Так, ринки «Шувар», «Столичний», «Господар» та «Азовський» вже відвідало 6 мільйонів українців.

Свою ж продукцію реалізували понад 353 тисячі виробників. Вони продали 1,7 мільйона тонн сільгосппродукції. Микола Присяжнюк також наголосив, що оптові ринки сільськогосподарської продукції стають важливим елементом логістики сільськогосподарської продукції. Адже для задоволення потреб сільгоспвиробників та споживачів в інфраструктуру кожного оптового ринку сільськогосподарської продукції входить щонайменше один логістичний термінал. «Це споруда зі складами та зоною передпродажної підготовки продукції.

Тут здійснюються приймання, зберігання, мийка, калібрування, фасування, формування товарних партій і підготовка продукції до подальшого транспортування. У подальших планах − саме на ОРСП формувати партії продукції, яка надходитиме на експорт», − повідомив глава відомства.

 

 

версія для друку