українська російська англійська
Прийнято Національну частину заходів із реалізації Програми інноваційного розвитку країн СНД до 2020 року
20.12.2013 | 11:00
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Уряд затвердив Національну частину комплексу заходів на 2013-2014 роки щодо реалізації Міждержавної програми інноваційного розвитку співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року, прийнятої 18 жовтня 2011 року на засіданні Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав (м. Санкт-Петербург). Відповідне розпорядження Кабінет Міністрів прийняв на засіданні 18 грудня 2013 року.

Як повідомив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, розпорядження розроблено Держінформнауки на виконання доручення Прем’єр-міністра.

«Це рішення забезпечить участь України в реалізації Міждержавної програми інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року. Більше того, прийняття розпорядження сприяє розвитку міждержавного співробітництва в інноваційній сфері завдяки створенню взаємовигідних умов для зростання конкурентоздатності інноваційної продукції національних товаровиробників, ефективному використанню науково-технічних результатів досліджень, активізації інноваційної діяльності. Прийнятий документ передбачає виконання більше 40 заходів», - зазначив В.Семиноженко.

Він повідомив, що комплекс заходів передбачає виконання низки завдань, спрямованих на нормативно-правове, організаційно-технологічне, інформаційне та кадрове забезпечення реалізації Програми.

Документом, зокрема, передбачається напрацювати і надати Наглядовій раді Міждержавної програми інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року пропозиції щодо актуалізації положень Програми та переліку організаційно-методичних документів, необхідних для забезпечення реалізації заходів Програми. Також Наглядовій раді Програми буде подано перелік вищих навчальних закладів, які забезпечуватимуть підготовку фахівців і менеджерів в інноваційній сфері, та вузів, які забезпечуватимуть навчання з питань проектування та реалізації транснаціональних ланцюжків продукції з високою доданою вартістю на кооперативній основі.

Крім того, урядовим розпорядженням пропонується підготувати пропозиції щодо документів, які регламентують порядок створення та функціонування структур і механізмів реалізації Програми.

Також поставлено завдання опрацювати пропозиції до пакета модельних законів з питань інноваційної діяльності в СНД.

Завдання, передбачені розпорядженням, мають комплексний характер, до їх виконання залучено ряд міністерств, інших центральних органів виконавчої влади і Національної академії наук України.

 

версія для друку