українська російська англійська
На Херсонщині вперше продано право оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності
20.12.2013 | 10:04
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

У Херсонській області відбувся перший аукціон з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Організатором проведення аукціону виступило головне управління Держземагентства в області. Виконавцем торгів за результатами проведення відповідного конкурсного відбору визначено товарну біржу “Аграрна біржа”.

У результаті проведення торгів було реалізовано один лот – право оренди на земельний наділ сільськогосподарського призначення державної власності площею 232,1 га, розташований на території Підстепненської сільської ради Цюрупинського району, розпорядником якої є землевпорядна служба області.

За результатами аукціону з переможцем земельних торгів укладено договір оренди земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва строком на 7 років. Ціна продажу виставленого на торги лота становила 54,3 тис. гривень.

Коментуючи результати проведення земельного аукціону в області, начальник головного управління Держземагентства Валерій Лазарєв зазначив, що саме такий спосіб надання земельних ділянок є прозорим, справедливим, оскільки гарантує рівні можливості для їх придбання підприємцями. До того ж, у ході проведення аукціону формуватиметься ринкова ціна на землю. Та найголовніше, що передача землі стимулюватиме землекористувачів до більш ефективного освоєння та використання наділів, сприятиме додатковому надходженню коштів до бюджетів різних рівнів.

 

версія для друку