українська російська англійська
Мінінфраструктури та АcМАП України визначили дії з підвищення ефективності міжнародних автоперевізників
20.12.2013 | 10:56
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України та Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України підписали План заходів щодо підвищення ефективності роботи автомобільного транспорту у сфері міжнародних автомобільних перевезень на 2014 рік. Подальші напрямки співпраці було обговорено під час наради під головуванням Міністра інфраструктури Володимира Козака за участю Президента АсМАП Леоніда Костюченка, Голови Федерації роботодавців транспорту Ореста Климпуша, Голови Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Олега Хмарного.

«Цього року завдяки спільним діям нам багато чого вдалося зробити – досягнуто збільшення квоти дозволів окремих країн, змінено порядок оформлення та видачі дозволів. Були певні проблемні моменти, які ми вирішили. Зараз Міністерство та АсМАП України визначилися із тими завданнями, які дозволять 2014 рік зробити ще успішнішим для міжнародних перевізників», - зазначив Володимир Козак.

Відтак у 2014 році фахівці Міністерства та АсМАП України зосередять свої зусилля на удосконаленні процедури розподілу та видачі одноразових дозволів та багаторазових дозволів ЄКМТ для здійснення міжнародних автомобільних перевезень вантажів територіями іноземних держав, зокрема на основі електронних технологій. Після проведення розподілу в автоматизованому режимі автомобільні перевізники України матимуть можливість ознайомитися з ним на офіційному сайті Міністерства та перевірити дані про свої підприємства.

Також буде продовжено переговори із запровадження бездозвільної системи виконання міжнародних автомобільних перевезень. Заплановано ініціювати внесення змін до відповідних двосторонніх міжурядових угод із Словаччиною, Естонією, Білоруссю. Окрім цього, передбачено ініціювання відповідної роботи із залученням представників Міністерства закордонних справ України для підписання угод про міжнародні автомобільні перевезення з Китаєм та Афганістаном.

Серед нагальних питань, визначених Мінінфраструктури та АсМАП України, – оновлення рухомого складу. Щоб посприяти закупівлі українськими міжнародними перевізниками транспортних засобів високих європейських технічних та екологічних стандартів, буде розглянуто можливість внесення змін до митного законодавства щодо встановлення ставок ввізного мита на рівні 0% на транспортні засоби, що використовувались, категорії Євро-5.

Мінінфраструктури й надалі співпрацюватиме з митними органами й щодо контролю за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства України, у тому числі при перетині кордону, окрема робота вестиметься стосовно оформлення контейнерів у морських торговельних портах.

Стан виконання запланованих заходів планується проаналізувати на початку квітня на спільному засідання Мінінфраструктури та АсМАП України.

 

 

версія для друку