українська російська англійська
Олег Проскуряков провів нараду з питань екологічної ситуації у Криму
20.12.2013 | 14:50
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

20 грудня під керівництвом Міністра екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова і голови Ради міністрів Криму Анатолія Могильова пройшла нарада з питання екологічної безпеки у Криму.

Міністр екології та природних ресурсів України підкреслив, що серед ключових екологічних завдань – вдосконалення системи моніторингу стану навколишнього природного середовища, скорочення промислових викидів, розвиток природно-заповідного фонду. «Перед Міністерством поставлено завдання до 2015 року довести площу ПЗФ до 10%, а до 2020 року – до 15% від території України. Основний ресурс для досягнення цього показника – Крим і Карпати. При Адміністрації Президента України створено робочу групу з розвитку природно – заповідного фонду. До роботи запрошені кримські профільні відомства, ми готові враховувати ваш досвід і чекаємо від вас пропозицій», - сказав Олег Проскуряков.

У свою чергу Голова Ради міністрів Анатолій Могильов підкреслив, що для Криму, як курортного регіону, питання екології завжди були пріоритетними. «Для Криму екологічна безпека – пріоритетне питання. Звичайно, є ряд проблем, деякі з них накопичувалися ще з радянських часів. До нас щороку приїжджають близько 6 мільйонів туристів, тому навантаження на екосистему Криму досить велике. Ми контролюємо екологічну ситуацію регіону та поетапно вирішуємо всі виникаючі питання», - сказав Анатолій Могильов.

Як повідомив глава Республіканського комітету АРК з охорони навколишнього природного середовища Дмитро Татаров, у Криму схвалено проект програми поводження з ТПВ на 2014 - 2016 роки. За останні 3 роки статус заповідних територій присвоєно 43-м об'єктам загальною площею 68 тис. га. Це дозволило збільшити площу заповідних територій в Криму з 5,6% до 8,4%. У цілому по Україні цей показник становить 6,1%. Встановлено 3 стаціонарних поста спостереження за рівнем забруднення атмосферного повітря в Алушті, Ялті та Армянську. Планується відкрити ще 5 таких постів у Феодосії, Керчі, Євпаторії, Судаку та місті Саки.

У нараді також взяли участь голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських, директор департаменту заповідної справи Мінприроди Віктор Канцурак, директор департаменту екологічної безпеки та дозвільної системи Мінприроди Юрій Гірман, представники найбільших промислових підприємств Криму, експерти та науковці.

 

 

версія для друку