українська російська англійська
Микола Азаров: Московські угоди посилюють незалежність України
21.12.2013 | 10:15
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Московські угоди України і Росії, прийняті 17 грудня, зміцнюють незалежність і суверенітет України.

Таке переконання у програмі «Шустер Live» висловив Прем'єр-міністр України Микола Азаров, посилаючись на оцінки міжнародних фінансових організацій.

"Ринки відразу позитивно відреагували на цю угоду. Платежі по наших позиках відразу різко знизилися. Ми відразу стали надійними позичальниками. Для нас вже відкрився фінансовий ринок. Вже не під 20 відсотків, під які ми не могли позичати, а під нормальні 7 відсотків. І ми далі працюватимемо з ринками. Тобто ця угода, навпаки, посилила наш суверенітет, посилила нашу незалежність", - заявив Микола Азаров.

За словами Прем'єр-міністра, після московських угод Україна вже планує отримати на 1 млрд дол. більше інвестицій. Україна, зокрема, вирівнює ситуацію з країнами Митного союзу, щоб зберегти з ними сприятливий режим у торгівлі.

"Ми реалізуємо цілий ряд проектів промислової кооперації з ними. І отримуємо по кооперації 2,5 млрд дол., зменшуємо негативне сальдо до мінус 5 млрд дол., зменшуємо платежі за газ до мінус 6,5 млрд дол., отримуємо інвестиційний кредит і в цілому отримуємо плюс 5,1 млрд дол. і збільшуємо свої валютні резерви", - додав Микола Азаров.

 

версія для друку