українська російська англійська
Юрій Бойко: Вартість російського газу з 1 січня становитиме 268,5 доларів США за тисячу кубометрів
21.12.2013 | 14:14
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко у ефірі програми «Шустер Live» пояснив принцип, закладений у підписаний додаток до діючого газового контракту з Росією, згідно з яким ціна природного газу для України з 1 січня 2014 р. буде становити 268,5 доларів за тисячу кубометрів.

«Між компанією НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» було підписано додаток до контракту від 19 січня 2009 року, згідно з яким, за допомогою коефіцієнту в діючій формулі, вартість газу з 1 січня 2014 року приводиться до 268,5 доларів США за тисячу кубометрів, при тому, що сьогодні ми платимо 406» - пояснив Юрій Бойко.

Юрій Бойко зазначив, що ціни на нафту і нафтопродукти, від яких залежить розрахунок формули вартості газу, змінюються щоквартально, тому щоквартально розраховуватиметься і коефіцієнт, щоб у кінцевому результаті вартість газу становила 268,5 доларів за тисячу кубометрів.

«Це відчутний прорив у наших відносинах, оскільки це дає поштовх нашій промисловості, дозволяє як мінімум зберегти тарифи, а зараз стоїть завдання щодо їх зменшення, покращити платіжний баланс країни і макроекономічні показники», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що з нового року ціна газу для бюджетних організацій і теплокомуненерго буде розраховуватися враховуючи нові домовленості щодо вартості російського газу.

Юрій Бойко також зазначив, що у доповненні до газового контракту не передбачені зобов’язання України купувати більші обсяги російського газу.

«Ми за три роки зменшили закупівлю російського газу на 25%, і ми прямо сказали нашим партнерам, що будемо цю лінію продовжувати. Жодного натяку немає, що ми будемо збільшувати закупівлю газу. Більше того, наступного року ми ще на 10% зменшимо закупівлю газу з єдиної причини – тому що ми власного газу будемо видобувати більше», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку