українська російська англійська
Ю. Бойко: Україна та Росія домовилися розвивати авіабудування, суднобудування, космічну галузь та інфраструктурні проекти
21.12.2013 | 14:50
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Важливим досягненням 6-го засідання Українсько-Російської міждержавної комісії стало підписання низки документів, спрямованих на розвиток виробничої кооперації двох країн.

Про це Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко заявив у прямому ефірі програми «Шустер Live».

«За напрямком виробничої кооперації ми підписали чотири важливих документи. Перший - це співробітництво у авіації щодо виробництва близько 80 літаків у найближчі 10 років. Сумарний оборот приблизно 5 млрд. грн. щорічно, і відповідно – близько 40-50 тисяч робочих місць у суміжних галузях, тому що авіабудування як локомотив тягне за собою галузі, які є для нього поставниками продукції», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Він зазначив, що кооперація з Росією у суднобудуванні сприятиме розвитку українських суднобудівних заводів і регіону, де вони розташовані.

«Російська Федерація зараз освоює арктичний шельф, і ми домовилися, що газовози для цього шельфу будуть будуватися у нас в Миколаєві. Сума контракту буде приблизно 4 млрд. доларів до 2020 року. Це дасть можливість розвиватися цьому регіону і нашим заводам працювати», - підкреслив Юрій Бойко.

За його словами, важливим також є документ щодо спільних проектів у космічній галузі, які буде реалізовувати СП на базі українського дніпропетровського комплексу та російського КБ ім. Корольова.

Іще одним важливим документом Юрій Бойко вважає підписані домовленості щодо співпраці у реалізації проекту будівництва мостового переходу через Керченську протоку.

«Це дуже важливий проект, який дасть поштовх розвитку Півдня України і Росії і підвищенню наших коопераційних зв’язків», - наголосив Віце-прем’єр-міністр України.

 

версія для друку