українська російська англійська
Юрій Бойко: На переговорах з Росією щодо газового питання було прийнято пропозицію української сторони
23.12.2013 | 10:45
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

На переговорах з Росією щодо вартості газу для України було прийнято пропозицію української сторони. Про це в інтерв’ю телепрограмі «ТСН. Тиждень» заявив Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко.

«Переговори тривали давно, принципове рішення, звісно, було в домовленостях двох президентів, що треба рухатись назустріч один одному. А технічна робота була виконана протягом останнього місяця. Це була наша пропозиція. Були переговори стосовно обсягів газу -  Російська Федерація спочатку пропонувала нам збільшити закупівлю газу, враховуючи зменшення ціни, але ми не могли на це погодитись, тому що у нас видобуток власного вугілля і газу – це пріоритет нашої країни», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Він також зазначив, що у ході переговорів українська сторона незмінно дотримувалася позиції Президента України Віктора Януковича, що будь-яка співпраця з російськими партнерами буде будуватися виключно на паритетних засадах.

«Була принципова позиція нашого Президента нашої країни, що ми готові на будь-яку модель співпраці з Російською Федерацією, але паритетно, на братських засадах», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Він додав, що досягнуті з Росією домовленості з газового питання стосуються виключно вартості газу та діятимуть до 2019 року.

«Доповнення до контракту торкаються тільки знижки на вартість газу. Ціна у нас зафіксована 268,5 (доларів США за тисячу кубометрів). Ми щоквартально обома сторонами будемо підраховувати цей коефіцієнт, щоб привести вартість, яка є по формулі, до вартості  268,5… Додаткова угода підписана до 2019 року», - сказав Юрій Бойко.

 

 

 

версія для друку