українська російська англійська
На Херсонщині у водойми запущено понад 7 млн. штук молоді цінних видів риб
23.12.2013 | 13:44
Херсонська ОДА

Завдяки підтримці Уряду на Херсонщині завершено зариблення рибогосподарських водойм молоддю цінних видів риб. Про це під час Херсонської обласної селекторної наради повідомив начальник Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в області Богдан Артющик. Селекторна нарада відбулася під керівництвом голови Херсонської обласної державної адміністрації Миколи Костяка, за участю голови Херсонської обласної ради Віктора Пелиха.

«12 суб’єктів господарювання, які працюють у режимі спеціального товарного рибного господарства, здійснили зариблення водойми молоддю  рослиноїдних видів риб та коропа у кількості 975 тис. штук. Всього суб’єктами господарювання області у 2013 році проведені заходи по зарибленню рибогосподарських водойм у кількості 7 млн. 500 тис. штук молоді цінних видів риб», - поінформував Богдан Артющик.

За даними управління, у порядку проведення експерименту, за участю Херсонрибоохорони та користувачів водних біоресурсів, у весняний період 2013 року були заготовлені плідники аборигенних видів риб. На Херсонському та Новокаховському заводах проведена їх інкубація, підрощено молодь судака і щуки та випущено у водойми області 845 тис. штук малька.

Зокрема, за бюджетні кошти було здійснено вселення у Каховське водосховище дворічок рослиноїдних видів риб у кількості 500 тис. штук.

Крім того, Херсонським заводом у водойми області вселено 2 млн. 503 тис. штук молоді рослиноїдних та аборигенних видів риб з них 879 тис. штук дворічок рослиноїдних, 499 тис. штук дворічок коропа, 746 тис. штук цьоголіток рослиноїдних, 377 тис. штук молоді аборигенних (короп, щука, судак).

Новокаховським заводом – 1 млн. 496 тис. штук молоді рослиноїдних та аборигенних видів риб з них 759 тис. штук дворічок рослиноїдних, 56 тис. штук дворічок коропа, 430 тис. штук цьоголіток рослиноїдних, 251 тис. штук молоді аборигенних (короп, щука).

«Зариблення водойм Херсонської області у попередні роки дало змогу збільшити за 11 місяців поточного року вилов водних біоресурсів на всіх водоймах, і станом на 1 грудня 2013 року вилов риби у внутрішніх водоймах області становить 2 тис. 189 тонн, що на 32% більше, ніж за аналогічний період 2012 року та в абсолютних цифрах складає 660 тонн», - поінформував Богдан Артющик.

Він також додав, що з метою недопущення на водних об’єктах області загибелі водних біоресурсів, встановлення постійного спостереження за перебігом зимівлі риби у 2013-2014 роки  Херсонрибоохороною розроблені та затверджені відповідні спільні заходи з Державною екологічною інспекцією у Херсонській області.

У свою чергу, голова Херсонської облдержадміністрації Микола Костяк зазначив, що область має великий потенціал для розвитку рибного господарства.

«І сьогодні саме завдяки всебічній підтримці Уряду держави та особисто Прем’єр-міністра України Миколи Азарова Херсонщина активно нарощує темпи відтворення водних живих ресурсів», - резюмував Микола Костяк.

версія для друку