українська російська англійська
О.Проскуряков відвідав завод з комплексної переробки використаних акумуляторних батарей
23.12.2013 | 15:53
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

В ході робочої поїздки в Дніпропетровську область Міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков відвідав завод з комплексної переробки використаних акумуляторних батарей ТОВ «Рекуперація свинцю» Міжнародної науково-промислової корпорації «ВітроЕнергетичні Сонячні Технології Акумулюючі» («ВЕСТА»).

Він ознайомився з виробничим процесом підприємства та оглянув зразки його продукції, зокрема, переконався , що підприємство працює за принципом закритого циклу на ньому будуть перероблятися усі складові акумуляторів, у тому числі й електроліт, якого щорічно у навколишнє середовище на території України потрапляє більше 20 тисяч тонн.

У процесі переробки акумуляторів виробляється свинець, який використовують у виробництві нових акумуляторів, кристалічний сульфат натрію для використання у виробництві скла, а також гранульований поліпропілен та шлак для використання у дорожньо-будівельній промисловості.

Окрім того, у виробництві використовується вода лише від атмосферних опадівдощу та снігу. Відтак, стоків технологічної води назовні у довкілля на підприємстві немає зовсім.

Виробнича потужність комплексу розрахована на переробку 40 тисяч тонн використаних акумуляторівце близько 3 млн. одиниць – на рік.

Міністр високо оцінив роботу сучасного заводу з переробки використаних батарей. «Потужність підприємства дозволить за рахунок екологічно чистої, безвідходної переробки вирішити проблему утилізації старих акумуляторів в Україні. А це великий крок у майбутнє, до сучасних технологій», - сказав він.

Очільник Мінприроди також наголосив на важливості запровадження сучасного виробництва з переробки старих акумуляторів у контексті вирішення екологічних проблем.

Довідково

Міжнародну науково-промислову корпорацію «ВЕСТА» було створено у 2002 році на базі Науково-промислової корпорації «ІСТА» в рамках реалізації концепції розвитку нової галузі промисловості з виробництва свинцево-кислотних акумуляторних батарей широкого вжитку. ТОВ «Рекуперація свинцю» створене для зменшення екологічного навантаження на довкілля та скорочення собівартості акумуляторної продукції. Завод спеціалізується на комплексній переробці використаних акумуляторних батарей.

Комплекс спроможний щороку переробляти 40 тис. тонн використаних акумуляторних батарей (близько 3,5 млн одиниць) та отримувати близько 22 тис. тонн готової продукції у вигляді свинцю і свинцевих сплавів. На сьогодні в Україні потребує утилізації майже 6 млн свинцево-кислотних акумуляторів. ТОВ «Рекуперація свинцю» вперше в СНД перероблятиме всі компоненти акумуляторів окремо, отримуючи на виході свинець і вторинний поліпропілен, а також сировину для виробництва мінеральних добрив.

 

версія для друку