українська російська англійська
Уряд вживає заходів для поліпшення логістики на зерновому ринку
24.12.2013 | 09:02
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Цьогоріч було зібрано рекордний урожай зернових – 63 млн. тонн. Про заходи щодо перевезення збіжжя та поліпшення логістики на зерновому ринку йшлося на нараді у Прем'єр-міністра України Миколи Азарова 23 грудня 2013 року.

Було заслухано звіт Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула про вжиті заходи з активізації роботи із скорочення витрат під час експорту зерна у 2013/14 маркетинговому періоді та прийнято протокольне рішення наради з метою забезпечення належного функціонування ринку зерна.

Зокрема, наголошено на необхідності Антимонопольному комітетові спільно із МВС та СБУ вживати дієвих заходів щодо недопущення порушень антимонопольного законодавства під час здійснення експорту зерна. При цьому також акцентовано Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Держсільгоспінспекції, Укрзалізниці на забороні відповідним органам державної влади при здійсненні транспортування зерна вимагати погоджень, дозвільних та інших документів, не встановлених чинним законодавством.

Водночас наголошено на необхідності змін до нормативно-правової бази, яка регулює питання перевезень зернових. Мінагрополітики разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади доручено розробити та внести на найближче засідання Уряду проекти рішень щодо внесення змін до Порядку видачі сертифіката якості зерна та продуктів його переробки і Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки. Зокрема, необхідно передбачити обов'язкову сертифікацію лише для партій зерна, обсягом більше 100 тис. тонн, а обов'язкову щорічну сертифікацію зернових складів з відповідності послуг із зберігання зерна - лише у випадку наявності об'ємів зберігання більше 250 тис. тонн.

Також належить внести зміни до Постанови КМУ № 1031 від 05.10.2011р. та виключити зерно та зернобобові з переліку товарів, які підлягають обов'язковому ветеринарному дослідженню при вивезенні їх за межі митної території України. При цьому Мінінфраструктури та Укрзалізниці належить привести свої нормативно-правові акти у відповідність із вищезазначеними змінами, зокрема виключити сертифікат якості зерна з переліку документів, які супроводжують експорті партії зерна при їх перевезенні територією України. У свою чергу Держветфітослужбі потрібно внести зміни до Наказу №16 від 03.11.1998р. та виключити зерно та зернобобові, що експортуються та імпортуються, з переліку товарів, які підлягають обов'язковому ветеринарному дослідженню.

Забезпечити розробку триденних графіків подання вагонів-зерновозів з урахуванням заявок, поданих експортерами зерна, щодо потреби у вагонах для перевезення зерна під час здійснення його експорту доручено Мінінфраструктури та Укрзалізниці. До того ж такі графіки мають бути опубліковані на відомчих сайтах.

Відповідно до протокольного рішення наради, дано доручення опрацювати і питання щодо скасування вимоги обов'язкового супроводу копіями відповідних сертифікатів експортних партій зерна при їх перевезенні залізничним транспортом територією України та впровадження єдиноразової сертифікації зерна при формуванні експортних партій у порту.

Узгоджені пропозиції та перелік нормативно-правових актів, в які, у разі потреби, необхідно буде внести відповідні зміни, доручено  подати Кабінетові Міністрів у двотижневий строк.

Окрім цього, Мінагрополітики доручено опрацювати питання щодо скорочення строку видачі сертифіката якості зерна та продуктів його переробки до одного робочого дня після надходження відповідної заяви.

 

версія для друку