українська російська англійська
В оновлення національної пам'ятки Волині держава інвестувала 3,1 млн. грн.
24.12.2013 | 14:14
ВОЛИНСЬКА ОДА

У м. Луцьк Волинської області після капітального ремонту оновлену експозицію відкрив Художній музей в історичному центрі міста. Це – вже третій культурний обласний об’єкт, відреставрований за кошти держави: цьогоріч також відбулося відкриття Музею-садиби Ігоря Стравінського в Устилузі (Володимир-Волинський район) та  Свято-Покровської Церкви у селі Піддубці (Луцький район).

Про нагальну потребу ремонту митці говорили вже давно, однак лише після клопотання голови Волинської облдержадміністрації Бориса Клімчука, за дорученням Президента України у 2012 році на ремонт Шляхетському будинку з держбюджету було виділено 3,1 млн. грн.

Голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук під час відкриття у першу чергу  привітав усіх гостей із знаменною подією та подякував працівникам музею за збереження експозицій.

«Враження про державу складається з дрібниць: від митниць і  готелів - до таких невеликих культурних об’єктів як Художній музей в Луцьку. І те, як держава береже свою історію, свою минувшину є важливим критерієм оцінки  суспільства. Таким чином, ми відкриваємо себе світові, а світ відкриває нас», - підкреслив Борис Клімчук.

Картинна галерея розташована  у колишньому будинку повітової канцелярії і шляхетських судів, збудованому 1789 року на руїнах княжого палацу на території визначної пам’ятки фортифікаційного мистецтва XIV століття – замку Любарта. Музей, який має багату колекцію художніх полотен, давно потребував капітального ремонту. Нині приміщення музею постало в оновленому вигляді: змінено план його внутрішнього простору, розширено площу для презентації творів мистецтва, вдосконалено технічне функціонування споруди, створено сучасне внутрішнє освітлення та надійну систему охорони. І найголовніше – перед глядачем розгорнуто давно очікувану експозицію. Більшість картин відреставровано та оформлено в нові рами. Колекція була започаткована у XVI ст. родиною магнатів Радзивілів. Вона постійно поповнювалася й нині є однією із кращих та найцікавіших мистецьких збірок в Україні.

У планах колективу перетворення Художнього музею в сучасний креативний центр мистецького та духовного життя міста та краю, його туристичну перлину, наповнення залів цікавими екскурсіями, шкільними освітніми програмами, зустрічами із митцями, виставками, конференціями. Художній музей радо відчиняє двері своїм відвідувачам.

 

 

версія для друку