українська російська англійська
НКРЕ: Обговорено питання впровадження нової моделі ринку електричної енергії
24.12.2013 | 16:22
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), сьогодні провела консультації з громадськістю – засідання за круглим столом на тему: «Окремі питання впровадження нової моделі ринку електричної енергії».

Слід зазначити, що стратегічний напрямок на лібералізацію діючого Оптового ринку електричної енергії України та шляхи його вдосконалення вперше були визначені Концепцією функціонування та розвитку оптового ринку електричної енергії України, схваленою постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002 року № 1789.

Необхідність реформування ринку електроенергії України також обумовлена процесом адаптації енергетичного законодавства ЄС, зокрема, відповідно до зобов’язань України як Договірної Сторони у Договорі про заснування Енергетичного Співтовариства Південно-Східної Європи.

Процес реформування ринку електроенергії здійснюватиметься відповідно до положень Закону України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України», який був прийнятий Верховною Радою України 24 жовтня поточного року за № 663-VII та набуває чинності з 1 січня 2014 року.

Цей Закон передбачає структурні зміни у моделі ринку електричної енергії, запровадження нових можливостей щодо здійснення купівлі-продажу електроенергії (двосторонні договори, ринок «на добу наперед», балансуючий ринок), запровадження ринку допоміжних послуг як конкурентного механізму надання послуг для забезпечення надійності та стійкості роботи ОЕС України. Крім того, передбачаються суттєві зміни на роздрібному ринку, значно посилюється роль споживачів, приділяється увага посиленню захисту прав споживачів та їх інформаційній підтримці.

Прийняття зазначеного Закону стало важливим та необхідним першим кроком для початку запровадження нової моделі ринку електричної енергії.

Засідання за круглим столом відбулося під головуванням члена НКРЕ Рогозіна О.Г. за участю спеціалістів центрального апарату Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

У публічному громадському обговоренні взяли участь представники інститутів громадянського суспільства - Котко В.Г., голова Громадської ради при НКРЕ (ВГО «Енергетична асоціація України»), члени Громадської ради - Конеченков А.Є. (Українська вітроенергетична асоціація) та Поташник С.І. (ВГО «Асоціація «Укргідроенерго»). Крім того, в роботі круглого столу взяли участь представники інших громадських організацій та окремих енергетичних компаній.

Також на засіданні за круглим столом були присутні представники засобів масової інформації.

За результатами проведення консультацій з громадськістю на офіційному веб-сайті НКРЕ www.nerc.gov.ua протягом двох тижнів будуть оприлюднені протокол та звіт засідання за круглим столом.

 

версія для друку