українська російська англійська
М.Бродський: Нові правила виписування рецептів зроблять ліки доступнішими
24.12.2013 | 16:36
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Нові правила виписування рецептів зроблять ліки доступнішими. Лікарі не зможуть нав’язувати конкретні препарати, якщо є дешевші аналоги.

Про це в ході прес-конференції заявив Голова Держпідприємництва Михайло Бродський.

На виконання вимог Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва змінено правила виписування рецептів. Зокрема, це зміни до наказу МОЗ № 360, які передбачають, що рецепти будуть виписуватися із зазначенням міжнародної непатентованої назви, а не із зазначенням торговельної назви лікарського засобу, як зараз прийнято.

Ще в 2005 році було видано наказ МОЗ № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень», яким було зафіксовано на нормативному рівні, що рецепти виписуються тільки по торгівельним назвам. Це дало привід для розвитку корупційних схем та нав’язування конкретних ліків. «Лікарі були включені в маркетингову схему розповсюдження ліків», - сказав Михайло Бродський. 

Імпортні препарати в рази дорожчі, але це не означає що імпортні завжди кращі, оскільки їх терапевтична дія може бути однаковою, а ціна імпортних препаратів завжди вища.

«Тепер в рецептах буде вказуватися тільки міжнародна непатентована назва препаратів», - повідомив М. Бродський. 

Зміни, запропоновані Держпідприємництвом, дозволять:

—створити однакові умови конкуренції;

—прибрати корупційну схему «дистриб’ютор – лікар – аптека»;

—громадянам вибирати – купувати дороговартісні брендовані  іноземні препарати чи дешевші вітчизняні з такою самою діючою речовиною.

Також глава відомства заявив, що Україна експортує визнані Європою ліки: «Ми знаходимося в системі PIC/S (Міжнародна Система співробітництва фармацевтичних інспекцій), яка налічує 40 країн учасників. Завдяки цьому вдалося привести вітчизняне виробництво в порядок».

 

версія для друку