українська російська англійська
Микола Азаров: Участь в засіданнях ЄврАзЕС дає можливість Україні висловлювати свою позицію
25.12.2013 | 12:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Участь в засіданнях ЄврАзЕС в якості спостерігача дає можливість Україні висловлювати свою позицію. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 25 грудня.

«Вчора на доручення Президента України я взяв участь у засіданні Вищої Євразійської економічної ради на рівні глав держав, яке відбулось у Москві. З травня поточного року Україна бере участь у робочих заходах Євразійського об’єднання в якості спостерігача. Це дозволяє нам безпосередньо висловити нашу позицію з питань, які розглядаються, і так само безпосередньо та оперативно отримувати інформацію про рішення Митного союзу, які готуються і мають значення для національних інтересів України», - зазначив Микола Азаров.

При цьому Глава Уряду наголосив, що це особливо актуально зараз, коли Україна повинна енергійно і швидко відновити рівень торгово-економічних відносин з країнами Митного союзу.

«Перший рубіж, який ми погодили з нашими партнерами: наступного року вийти принаймні на обсяг товарообігу 2011 року, - повідомив Микола Азаров. - Під час засідання Вищої економічної ради ЄврАзЕС я чітко висловив позицію України: для нас пріоритетом є повноцінне функціонування зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень між країнами СНД»

Прем’єр-міністр наголосив, що практичний запуск всіх механізмів співробітництва, передбачених Угодою про вільну торгівлю від 18 жовтня 2011 року буде головним пунктом порядку денного українського головування в СНД, яке розпочинається через лічені дні, в новому 2014 році.

Другим великим напрямом роботи буде гармонізація технічних регламентів та спрощення процедур у взаємній торгівлі. Угода держав-членів Митного союзу містить норми щодо усунення технічних бар’єрів з державами СНД, які не є членами Митного союзу.

«Ми хочемо використати ці механізми, щоб остаточно зняти протиріччя в торговому регулюванні. Для нас це дуже важливо, щоб повернути позиції на ринках, куди спрямовано понад 40% українського експорту».сказав Микола Азаров.

Микола Азаров зазначив, що піж час переговорів з Головою Уряду Російської Федерації Дмитром Медведєвим було детально обговорено питання практичної реалізації домовленостей глав держав 17 грудня.

«Головне, що я отримав запевнення російської сторони про те, що абсолютно всі домовленості будуть виконуватись вчасно», - підкреслив Микола Азаров.

Практичним підтвердженням цьому є отримання Національним Банком України 3 мільярдів доларів першого траншу за  розміщення українських євробондів за кошти Фонду національного добробуту Російської Федерації, наступні 12 мільярдів доларів очікуються  на початку наступного року.

 

версія для друку