українська російська англійська
Будівництво Бескидського тунелю і проект "Широка колія" - приклади підвищення логістичного потенціалу України, - О.Вілкул
25.12.2013 | 12:21
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

«У сфері залізничного транспорту в цьому році ми активізували два проекти міжнародного масштабу. Перший - початок будівництва нового двоколійного залізничного Бескидського тунелю в Карпатах, який дозволить підвищити товарообіг з Європою (існуючий тунель був побудований ще в 19 столітті). І другий проект - це «Широка колія». У ньому беруть участь Україна, Росія, Словаччина та Австрія. Буде створено єдиний безперервний залізничний транспортний коридор з далекого Сходу Росії», - сказав Олександр Вілкул, зазначивши, що через майбутній транспортний коридор з Азійсько-Тихоокеанського регіону можна буде оперативно, без перевантаження у вагони з колії іншої ширини, доставляти вантаж через Україну до центру Європи.

І, якщо за допомогою морського транспорту проходження вантажу з далекого Сходу і Китаю до центру Європи становить більше двох місяців, то завдяки проекту «Широка колія» це можна буде зробити за два тижні. На сьогоднішній день розробляється техніко - економічне обґрунтування проекту, в якому будуть зафіксовані всі технічні питання будівництва об'єкта. За оцінками експертів, проект «Широка колія» дозволить збільшити на 20 млн. тонн обсяги перевезень залізничним транспортом через Україну.

 

версія для друку