українська російська англійська
У 2014 році при Мінінфраструктури почне працювати Тристороння соціально-економічна рада
25.12.2013 | 12:50
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Тристороння соціально-економічна рада при Міністерстві інфраструктури України запрацює вже у лютому 2014 року. Відповідне рішення прийнято 24 грудня під час наради щодо організації Ради при Мінінфраструктури.

У заході під головуванням заступника Міністра інфраструктури – керівника апарату Володимира Корнієнка взяли участь голова Федерації роботодавців транспорту України Орест Климпуш, голова Федерації профспілок транспортників України Вадим Ткачов, керівники усіх галузевих підприємств, представники профспілкових організацій та Міністерства інфраструктури України.

Як зазначив Володимир Корнієнко, відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та Указу Президента України «Про Національну тристоронню соціально-економічну раду» при Міністерстві інфраструктури України буде створена і з наступного року розпочне свою роботу відповідна Рада.

«У нас вже є багатий досвід ефективного соціального діалогу і ми маємо позитивні результати. Нам вдалося зберегти колективи нашої галузі та захистити їх соціальні інтереси, ми знайшли спільну мову між профспілками, роботодавцями та адміністраціями підприємств. Сьогодні завершено роботу з розробки галузевих угод в усіх напрямках. Розпочатий та успішно триває складний процес реформування морських портів, під час якого ми мали захистити інтереси багатотисячного колективу. І нам це вдалося – ми уникнули втрат серед працюючих. Я вважаю, що створення цієї Ради допоможе нам в подальшій роботі по захисту наших колективів, працівників, і це дасть нам можливість й у подальшому зберегти рівень соціальних стандартів у галузі», – підкреслив заступник Міністра – керівник апарату.

Після колективного опрацювання усіх документів, на підставі яких функціонуватиме Тристороння соціально-економічна рада при Міністерстві інфраструктури України, ці документи разом з проектом наказу про утворення такої Ради будуть направлені на розгляд Міністра інфраструктури Володимира Козака.

А вже в середині лютого 2014 року відбудеться перше засідання Тристоронньої соціально-економічної ради, на якому буде обраний голова та секретаріат Ради, затверджений регламент та план її роботи.

Довідково

Відповідно до проекту Положення про Тристоронню соціально-економічну раду при Міністерстві інфраструктури України, цей орган утворюється з метою ведення соціального діалогу у сфері транспорту, дорожнього господарства та поштового зв’язку шляхом спільного обговорення усіма учасниками:

-       Галузевих програм економічного та соціального розвитку, законодавчих та інших нормативно-правових актів, що стосуються регулювання економічних і соціально-трудових відносин суб’єктів соціального діалогу;

-       Оплати праці працівників галузі, забезпечення гідних умов праці, продуктивної зайнятості та забезпечення безпеки праці;

-       Створення сприятливого правового та економічного середовища для ефективної діяльності підприємств, установ, організацій тощо.

 

версія для друку