українська російська англійська
Московські домовленості глав держав зберегли Україні сприятливі умови торгівлі з Росією і МС, - Прем'єр-міністр
25.12.2013 | 12:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Завдяки московським домовленостям глав держав Україна зберігає сприятливі умови торгівлі на ринках Росії і Митного союзу та отримує можливість їх зміцнити. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 25 грудня.

«Завдяки московським домовленостям глав держав ми зберігаємо для себе сприятливі умови торгівлі на ринках Росії і Митного союзу. Умови на ринку Євросоюзу залишаються такими, як і були», – сказав Микола Азаров.

Тож, за його словами, наше завдання – зміцнити свої позиції на цих ринках за рахунок кардинального підвищення якості вітчизняної продукції, технологічного переозброєння, підвищення продуктивності праці.

Як зазначив Микола Азаров, найбільші проблеми і водночас нереалізовані можливості сьогодні накопичились у промисловості. Там спостерігається скорочення виробництва, яке в першу чергу визначається зношеністю машин і обладнання. У промисловості зношеність (фізична і моральна) засобів виробництва досягає 65%, у деяких галузях – до 75 відсотків. Для порівняння: ступінь зносу основних виробничих фондів у розвинених державах Європейського Союзу не перевищує 25%.

«Ось це відповідь на питання конкурентоздатності: 75% і 25%. Це чітка відповідь щодо конкурентоздатності вітчизняної промисловості, - сказав Микола Азаров. - І поки ми не досягнемо такого ж рівня конкурентоздатності, як у Євросоюзі, нашим товарам конкурувати на цих ринках немає ніякого сенсу. А взагалі поріг зносу для економічної безпеки держави не повинен перевищувати 50%».

При цьому Прем’єр-міністр відзначив, що в той же час поточного року відбулось зростання у галузях, де виробничі потужності були в останні роки модернізовані на основі найсучасніших технологій (виробництво фармацевтичних продуктів і препаратів виросло на 12,4%, обсяги виробництва в ІТ-індустрії подвоїлись). 

«Сьогодні Україна отримала такі умови для економічної діяльності наступного року, які дозволяють почати «перезавантаження» політики новітньої індустріалізації України, - сказав Микола Азаров. - Фінансовий ресурс для цього – російський кредит, економія коштів внаслідок подешевшання газу і пов’язане з цим підвищення прибутковості підприємств. Ось ці три складових - кредит, здешевлення газу і економія коштів та підвищення прибутковості підприємств – три кардинальних ресурси».

Також важливе значення надається цільовим китайським кредитам на масштабні промислові, інфраструктурні, аграрні проекти, про які домовився Президент України під час державного візиту до Китайської Народної Республіки.  Багатомільярдні ресурси дасть також відновлення і збільшення обсягів торгово-економічного співробітництва з країнами Митного союзу і розширення промислової кооперації з нашими східними партнерами.

«Хочу наголосити, що названі ресурси і можливості не працюють, так би мовити, автоматично. Потрібна ретельна щоденна робота з організації виконання кожного проекту, - сказав Микола Азаров. - Цю роботу  під керівництвом Віце-прем’єр-міністра Юрія Бойка повинні негайно почати виконувати Міністерство промислової політики, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство енергетики і вугільної промисловості, Міністерство аграрної політики і продовольства».

 

 

версія для друку