українська російська англійська
Микола Азаров назвав головні здобутки Уряду 2013 року
25.12.2013 | 13:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров на останньому засіданні в цьому році назвав головні здобутки Уряду 2013 року, стисло охарактеризувати роботу Кабінету Міністрів України.

«Після трьох з половиною років наполегливої роботи по зміні кабального газового контракту Президент України, образно кажучи, зняв газовий зашморг з нашої економіки, який коштував народу 20 мільярдів доларів, переплачених за газ. Ліквідована зрада уряду Тимошенко, - назвав найперше досягнення Микола Азаров. - Глава держави домовився про відновлення нормального торгово-економічного режиму з Російською Федерацією».

В умовах світової рецесії і падіння товарообороту з Росією Уряд виконав всі соціальні зобов'язання держави, які не зменшувались, не були заморожені, як в інших країнах, а збільшувалися: чотири рази поспіль протягом року. Вдалося уникнути падіння валового внутрішнього продукту, і за підсумками року вийдемо приблизно «в нуль» у порівнянні з 2012 роком.

«Уряд не допустив розкручування інфляційних процесів. Зростання цін на основні товари «споживчого кошика» не перевищить за рік приблизно 1%, - наголосив Микола Азаров. - Ми втримали від девальвації національну валюту».

При цьому він підкреслив, що «у найскладніших умовах ми не просто виживали, а й будували дороги, мости, лікарні, школи, дитячі садки, запускали нові підприємства».

Так, минулого тижня був запущений в експлуатацію другий енергоблок Дністровської ГЕС - найпотужніша і найбільш технологічно досконала гідроелектростанція  в Європі.  Тривають роботи з будівництва Ташлицької ГАЕС, модернізації каскаду Дніпровських ГЕС, реконструкції енергоблоків теплоелектростанцій, будівництва магістральних електромереж для видачі потужностей блоків атомних електростанцій.

В 2013 році самопідйомна плавуча бурова установка «Незалежність» розпочала буріння першої своєї свердловини. Ці роботи проводяться на Архангельському родовищі газу в рамках виконання виробничого плану «Чорноморнафтогаз» на 2013 рік, яким передбачено збільшення видобутку на шельфі Чорного та Азовського морів на 41% (або на 480 млн. куб. м.) - до 1,65 млрд. куб. м. природного газу.

В Україні почали розвідку і підготовку до експлуатації нових газових родовищ світові лідери у цій галузі: компанії Шеврон, Шелл, Ексон Мобіл.

Оновлено рухомий склад автобусного і тролейбусного парків у м. Вінниця, тут же збудована нова трамвайна лінія. Оновлено рухомий склад тролейбусного парку в  Чернігові та Хмельницькому.

Продовжується будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

Збудовано ділянки автомобільних доріг з розв’язками на Криворізькому шосе, на ділянці автотраси КиївЛуганськІзварине у м. Дніпропетровськ; шляхопровід по проспекту Адмірала Сенявіна  у м. Херсоні.

Розпочато будівництво нового Бескидського тунелю (загальна вартість проекту понад 2 млрд. грн.).

Введені в експлуатацію ще дві станції Куренівсько-Червоноармійської лінії метрополітену в Києві.

У 2013 році уже придбано 400 шкільних автобусів, ще 38 будуть придбані до кінця року.

«Україна зібрала рекордний урожай – більше 63 мільйонів тонн зернових, - зазначив Прем’єр-міністр. - І це не просто подарунок природи, а результат впровадження індустріальних агротехнологій, відновлення родючості земель, впровадження передових форм організації агробізнесу».

У науково-інформаційній сфері важливими здобутками є впровадження кириличного домену УКР, активізація реалізації Міждержавної програми інноваційного розвитку співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року. А головне – підписано угоду між Україною і Європейською організацією ядерних досліджень (CERN) Угоди щодо асоційованого членства. Все це сприятиме розвитку міждержавного співробітництва в інноваційній сфері. 

І цей перелік можна продовжувати, хоча Уряд виходить з того, що зробити треба набагато більше і працює над цим.

версія для друку