українська російська англійська
К. Грищенко розповів про знакові події 2013 року у галузі культури
25.12.2013 | 13:15
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко на брифінгу у Кабінеті Міністрів розповів про знакові події 2013 році у галузі культури.

За його словами, важливою подією стало внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО двох об’єктів від України: «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» та «Дерев’яні церкви Карпатського регіону України та Польщі», а у грудні ц.р. - включення Петриківського розпису до Списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Також, як відзначив Костянтин Грищенко, знаковою подією культурного життя України у 2013 році стало проведення фінальної частини дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2013».

Крім того, у липні 2013 року Київ став центром масштабних святкувань 1025-ї річниці хрещення Київської Русі. У рамках святкувань у «Мистецькому Арсеналі» було відкрито Всеукраїнську виставку «Велике і Величне».

«Це були масштабні події, які об’єднали митців різних спрямувань. І, думаю, вони стали знаковими у житті нашої країни», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Він також повідомив, що у 2013 році реалізовувалася державна підтримка національного кінематографу: завершено виробництво 25 ігрових, 20 анімаційних та 39 неігрових фільмів.

Крім того, за його словами, Уряд сприяв розширенню цілої низки акцій, заходів, програм, спрямованих на підвищення інтересу у громадян до читання. Найбільш знаковим видавничим заходом стала ХХ-та ювілейна книжкова виставка «Форум видавців у Львові».

До того ж, як підкреслив Костянтин Грищенко, триває активна підготовка до відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. «Серед іншого – це велика кількість міжнародних заходів, ремонтні роботи, які проводяться у музеях по всій Україні, насамперед там, де Тарас Григорович Шевченко провів якусь частину життя», - зауважив він.

 

 

версія для друку