українська російська англійська
Прем'єр-міністр та представники підприємств обговорили перспективи розвитку вітчизняної промисловості
25.12.2013 | 15:43
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

25 грудня 2013 року Прем'єр-міністр України Микола Азаров провів телеміст «Українська промисловість: реалії та перспективи». У заході також взяли участь Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул і Віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко. На прямому зв'язку з Києвом були представники великих промислових підприємств Харківської, Запорізької, Сумської та Кіровоградської областей.

Зокрема, до телемосту приєдналися керівники таких підприємств як ВАТ «Турбоатом», АО «Мотор Січ», ПАТ «Сумихімпром», ПАТ з виробництва сільськогосподарської техніки «Червона Зірка», ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД», ПАТ «СНВО ім. Фрунзе», ПАО «ЗАЗ», ПАО «Завод «Південкабель», Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь», ПАТ «Гідросила» та ін. Загалом на зустрічі були представлені підприємства всіх стратегічних галузей української економіки: машинобудування, авіакосмічне будування, приладобудування, металургія, хімічна промисловість, атомна енергетика, АПК і харчова промисловість.

Учасники телемосту обговорили питання створення стимулів для модернізації і підвищення якості вітчизняної продукції, а також перспективи розвитку галузевої кооперації з Російською Федерацією і країнами-членами Митного союзу.

Голова Уряду Микола Азаров зазначив, що подолання негативних тенденцій у промисловому виробництві, які спостерігалися впродовж 2013 року, неможливе без відродження та подальшої інтенсифікації співробітництва з РФ та залучення додаткових кредитних коштів на прийнятних для України умовах. Для більшості підприємств, представники яких взяли участь у сьогоднішньому телемості, це об'єктивна необхідність, адже від 40% до 90% їх експорту орієнтовано на ринки країн СНД. Обмеження українського експорту з боку РФ обумовило від'ємне сальдо у 7 млрд. доларів у двосторонній торгівлі за 9 місяців 2013 року. Загалом впродовж цього року товарообіг з Росією впав на 20%, з країнами-членами СНД – на 10%, з ЄС – на 10%.

«Це основні наші партнери, і тому, звичайно, таке падіння товарообігу, безумовно, створює вкрай несприятливі умови для змін у країні, модернізації економіки та інфраструктури», - зазначив Микола Азаров.

Отже, у ситуації, що склалася, для України гостро необхідним стало вирішення питання нормалізації торгівельно-економічних відносин з Росією та країнами СНД. Підсумком перемовин між Президентом України Віктором Януковичем і його російським колегою Володимиром Путіним 17 грудня у Москві, стало укладання низки торгівельних угод та угод про розвиток промислової кооперації між двома країнами. Нарешті успішно для України було вирішено питання ціни на газ. Також за наполяганням української сторони голови держав досягли домовленостей щодо забезпечення повноцінного функціонування зони вільної торгівлі між країнами СНД.  «Домовленості, які вдалося досягти з Російською Федерацією, безумовно, відкривають нам дуже великі можливості для реалізації всіх наших планів», - підкреслив Глава українського Уряду.

Досягнуті домовленості дозволять українській промисловості прийняти реалістичні виробничі програми на наступний рік, отримати гарантії завантаження виробництва і збереження робочих місць. Пожвавлення економічної діяльності також сприятиме реалізації системних програм модернізації промислового виробництва і переходу на більш сучасні та безпечні технології.

Активізації економічного розвитку у 2014 році сприятимуть системні кроки, які також обговорюватимуться під час телемосту. Серед них:

• формування замовлень на внутрішньому ринку, насамперед для авіа- та машинобудування,

• відновлення високих темпів інфраструктурного будівництва для створення попиту на продукцію

металургійної галузі;

• затвердження державних цільових науково-технічних програм розвитку авіабудування, літакобудування, автомобілебудування;

• залучення додаткових інвестицій через механізм лізінгу;

• введення податкових стимулів і, зокрема, звільнення від оподаткування частини прибутку підприємств, що реінвестується у розвиток виробництва;

• забезпечення державної підтримки виробництва та експорту шляхом покращення умов кредитування українських виробників;

•урегулювання тендерних процедур;

• обмеження демпінгового імпорту та стимулювання внутрішнього попиту;

• започаткування нових форм державно-приватного партнерства та ін.

Українські промисловці під час телемосту висловили підтримку дій Уряду і Президента.

Прем’єр-міністр наголосив, що сьогоднішня зустріч розпочинає системний діалог з представниками промислових підприємств: «Сьогодні у нас відбулася перша, але я сподіваюся, не остання зустріч. Сьогодні ми поспілкувалися з представниками чотирьох областей, і у майбутньому такі зустрічі відбудуться за участю інших регіонів. Нам важливо знати думку областей щодо дій Уряду», - заявив Микола Азаров.

 

версія для друку