українська російська англійська
Микола Азаров: Україна прагне якнайшвидше врегулювати умови імплементації Угоди з ЄС
25.12.2013 | 16:37
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна не ставить перед собою завдання перегляду положень Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, для нашої країни важливі умови її імплементації. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час телемосту «Українська промисловість: реалії та перспективи» з представниками промислових підприємств Харківської, Запорізької, Сумської та Кіровоградської областей.

«Ми не ставимо зараз перед собою завдання перегляду угоди. Однак, умови її реалізації, імплементації можуть лягти в основу наших переговорів», - зазначив Микола Азаров.

Він наголосив, що українська влада змушена була піти на призупинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС та створення зони вільної торгівлі, оскільки це дозволить у процесі переговорів мінімізувати ризики для вітчизняних підприємств після підписання угоди.

«Наша продукція повинна бути конкурентоспроможною на європейському ринку. Саме по собі усунення ввізних мит нічого не дасть, якщо наша продукція не користуватиметься попитом, якщо вона не відповідатиме технічним параметрам, якщо вона за ціною не буде конкурувати з продукцією європейських країн… Тому наше завдання модернізація основних фондів, впровадження новітніх технологій - це завдання нашої конкурентоспроможності», - заявив Микола Азаров.

При цьому він доручив Віце-прем’єр-міністру Юрію Бойку скоординувати цю роботу та підготувати для Уряду пропозиції, на основі яких можна було ж розпочати роботу з експертами Єврокомісії.

Прем’єр-міністр також підкреслив важливість тристоронніх переговорів України, Росії та ЄС на цю тему. При цьому він зазначив, що під час його візиту до Москви 24 грудня РФ у черговий раз підтвердила свою готовність для участі в таких переговорах.

 

версія для друку