українська російська англійська
Уряд вживає заходів для підтримки виробництва вітчизняної сільськогосподарської техніки
25.12.2013 | 16:43
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Питання роботи центральних органів виконавчої влади, спрямованої на розвиток сільськогосподарського машинобудування, було заслухано на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Зокрема, йшлося про стан виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки та інших рішень Кабінету Міністрів. За результатами заслуховування звіту Міністра промислової політики Михайла Короленка було дано низку доручень щодо підтримки вітчизняного виробника сільськогосподарської техніки.

З метою стимулювання розвитку внутрішнього виробництва конкурентоздатної техніки та імпортозаміщення Міністрові промислової політики доручено забезпечити підготовку проекту змін до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» в частині уточнення визначення ступеня локалізації та подати до 22 січня 2014 р. у встановленому порядку Кабінетові Міністрів відповідні пропозиції.

У свою чергу Мінфіну, Мінекономрозвитку, Міндоходів належить опрацювати у місячний строк та подати Кабінетові Міністрів пропозиції щодо механізму та умов надання державних гарантій підприємствам недержавного сектору економіки для виконання завдань з виробництва сільськогосподарської техніки, визначених Державною програмою і залучення інвестицій для цього.

Також дано низку доручень щодо опрацювання проблемних питань розвитку галузі та подати у тижневий строк Кабінетові Міністрів план заходів щодо розвитку внутрішнього ринку сільськогосподарської техніки, збільшення обсягів виробництва та закупівель конкурентоздатної техніки вітчизняного виробництва, залучення інвестицій у її виробництво, у тому числі утворення спільних підприємств.

Вжити заходів до активізації закупівлі складної сільськогосподарської техніки, зокрема тракторів, зернозбиральних комбайнів, зерноочисного та сушильного обладнання вітчизняного виробництва, і постачання її сільськогосподарським товаровиробникам на умовах лізингу доручено Мінагрополітики, НАК «Украгролізинг» разом з Мінпромполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіном. Також наголошено на недопущенні державної підтримки закупівель імпортної сільськогосподарської техніки. Окрім цього, належить опрацювати питання запровадження захисних заходів щодо ввезення на територію України сільськогосподарської техніки, зокрема такої, що була у використанні, та про результати у місячний строк поінформувати Кабінет Міністрів.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на Віце-прем'єр-міністра Юрія Бойка.

 

версія для друку