українська російська англійська
Микола Азаров: Оптимальна децентралізація бюджету можлива через 10-15 років
25.12.2013 | 17:56
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Ідея децентралізації бюджету в Україні не може бути впроваджена негайно. Таке завдання реально впровадити в життя лише в середньостроковій перспективі. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час телемосту «Українська промисловість: реалії та перспективи» з представниками промислових підприємств Харківської, Запорізької, Сумської та Кіровоградської областей.

За його словами, для реальної децентралізації бюджету необхідно провести серйозну роботу, що стосується вирівнювання доходів регіонів.

«Потрібно, щоб усі наші регіони були вирівняні з точки зору їх дохідної частини, щоб їхня промисловість була однаково розвинута. В Україні є області-донори, які створюють основну частину ВВП і забезпечують основні доходи бюджету, і є області, які отримують дотації, які іноді доходять до 70% потреб регіону. Так історично склалося, що в Україні Південний Схід, Схід і частково Центр більше розвинуті і створюють левову частину ВВП. І тому йде перерозподіл ресурсів Західним областям, які практично всі дотаційні. Є райони, де у нас рівень дотацій практично визначають весь бюджет територій. Тому завдання полягає у тому, щоб наші регіони вирівняти, підняти їх, і тоді з’явиться можливість закріпити власні джерела доходів на території цих регіонів і зробити їх самодостатніми, а до центру перераховувати лише те, що потрібно для загальнодержавних потреб», - заявив Микола Азаров.

 

версія для друку