українська російська англійська
Нова ціна на російський газ Україну влаштовує, - Прем'єр-міністр
25.12.2013 | 18:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Нова ціна на газ, яку встановлена у результаті домовленостей глав держав України і Росії  17 грудня, є прийнятною для нашої держави. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час телемосту «Українська промисловість: реалії та перспективи» з представниками промислових підприємств Харківської, Запорізької, Сумської та Кіровоградської областей.

«Нам вдалося знизити ціну на газ, і вона стала більш-менш прийнятною для нас», - заявив Микола Азаров.

Він також наголосив, що домовленості між Україною та Росією дають можливість українській промисловості формувати реалістичні плани на 2014 рік.

«Зняті обмеження у виробничій кооперації з країнами Митного союзу, де у нас 40% нашого товарообігу. Гарантована стабільність державних фінансів, і ви можете спокійно планувати весь 2014 р., знаючи, що ніяких фінансових потрясінь в країні не буде», - зазначив Микола Азаров.

Разом з цим Микола Азаров повідомив, що ціна на газ буде знижуватися поквартально: «268 дол. за тис. куб. м - це нова ціна з 1 січня. Але ми закачували газ за попередніми цінами, накопичили 17 млрд. куб. м газу. Ми повинні його продавати, розбавляючи новим газом. Ми домовилися поетапно, щоквартально знижувати ціну на газ, щоб у кінці року прийти приблизно до 268 дол. за тис. куб. м».

Крім того, Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що вартість електроенергії для електрометалургійних підприємств буде стабільною: «Меморандум з промисловими підприємствами Уряд продовжив. Я підпишу постанову Уряду сьогодні. Це означає, що будуть діяти ті ціни на електроенергію, які були", - заявив Микола Азаров.

 

версія для друку