українська російська англійська
Модернізація об'єктів ЖКГ повинна зменшити витрати на надання комунальних послуг
25.12.2013 | 18:24
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Модернізація об’єктів ЖКГ повинна зменшити  витрати на надання комунальних послуг, забезпечивши в першу чергу їх  беззбиткову роботу. На цьому акцентувалося під час наради під головуванням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Про стан виконання заходів з підготовки та реалізації проектів соціально-економічного розвитку та інвестиційних проектів, передбачених Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, поінформував Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник.

Мінрегіону, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, доручено проаналізувати фінансово-економічні показники роботи окремих підприємств тепло- і водопостачання, модернізація обладнання і мереж яких дасть змогу зменшити обсяг витрат на надання відповідних комунальних послуг до рівня, що забезпечить їх беззбиткову роботу. За результатами аналізу визначити населені пункти, які у 2014 році необхідно залучити до здійснення заходів Державної програми активізації розвитку економіки на 2013—2014 роки, а місцевим органам влади - активізувати таку роботу. Про результати роботи за підсумками І кварталу 2014 року доручено поінформувати Кабінет Міністрів.

Водночас Мінрегіону разом з Мінекономрозвитку, Мінфіном та акціонерним банком «Укргазбанк» за участю відповідних місцевих органів самоврядування доручено проаналізувати причини невиконання завдань на 2013 рік у частині встановлення блочно-модульних котелень, індивідуальних теплопунктів, насосів і частотних регуляторів у системах водопостачання і водовідведення, передбачених Держпрограмою, вжити заходів до прискорення підготовки проектів соціально-економічного розвитку та інвестиційних проектів. За результатами поінформувати до 20 січня 2014 р. Кабінет Міністрів та подати перелік відібраних проектів із зазначенням виконавців та строків їх реалізації.

Також доручено опрацювати проблемні питання, які виникають під час виконання постанови Кабінету Міністрів України від 3 червня 2013 р. № 404 «Деякі питання здійснення головними розпорядниками бюджетних коштів капітальних видатків понад обсяги встановлених бюджетних призначень», зокрема щодо можливості здійснення запозичення під держгарантії.

Окрім цього, доручено Мінфіну, Мінекономрозвитку за участю Національного банку опрацювати питання можливості збільшення статутного капіталу публічного акціонерного товариства акціонерному банку «Укргазбанк» та залучення комерційних банків до фінансування проектів соціально-економічного розвитку та інвестиційних проектів у галузі ЖКГ та надати відповідні пропозиції Уряду.

 

версія для друку