українська російська англійська
У семи регіонах України здійснено перевірку виконання заходів протидії туберкульозу
26.12.2013 | 11:04
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Представники Держслужби України соцзахворювань здійснили низку моніторингових візитів до областей України з високим рівнем захворюваності на туберкульозу. Метою поїздок стало надання практичної допомоги для ефективної реалізації заходів з діагностики та лікування туберкульозу. Протягом листопада-грудня поточного року проведено перевірку виконання зазначених заходів у семи регіонів: Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини, Волині, Рівненщини, Київщини та м. Києва.

До складу комісії з перевірок також увійшли представники ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», ДУО «Політехмед», ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім.Ф.Г.Яновського АМН України», а також обласних державних адміністрацій.

Як зазначила Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна, під час перевірок увага була приділена не лише якості та системності виконання заходів боротьби з туберкульозом, визначенні проблемних питань в процесі роботи фтизіатричної служби, а й баченні та пропозиціям регіонів щодо подолання цих проблем.

«Найбільш серйозного доопрацювання потребує питання стандартизації процесів діагностики та лікування, запровадження та належного використання локальних клінічних протоколів. Цей фактор є визначальним для ефективного лікування хворих, досягнення позитивної динаміки та його остаточного видужання. Не менш важливим аспектом роботи протитуберкульозної служби на регіональному рівні є раціональний підхід у використанні протитуберкульозних препаратів, тобто якісний фармаконагляд. На жаль, його відсутність є на сьогодні спільною проблемою для більшості перевірених регіонів», - пояснила вона.

На основі зауважень комісії та висновків, здійснених в ході ознайомлення з роботою протитуберкульозних закладів кожної із зазначених областей наразі формуються план невідкладних заходів. Зведені результаті перевірок будуть заслухані на нараді у Міністерстві охорони здоров‘я України.

Нагадаємо, що цього року на виконання наказу МОЗ України «Про здійснення перевірок виконання заходів з протидії туберкульозу» подібні перевірки були здійснені на території Автономної Республіки Крим, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Херсонської та Дніпропетровської областей.

 

версія для друку