українська російська англійська
На Прикарпатті відкрили дитячий хоспіс
26.12.2013 | 11:07
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОДА

У місті Надвірна на Івано-Франківщині відкрили дитяче хоспісне відділення. Під нього реконструювали декілька приміщень  тамтешнього Будинку дитини.

Як зазначає директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Роман Мельник, наразі тут можуть перебувати 15 дітей з онкопатологією чи іншими невиліковними захворюваннями, при потребі – з кимось із батьків.

Дитячий хоспіс облаштовували на пожертви прикарпатців, в т. ч. від телемарафону. В проведенні ремонтних робіт допомогала Надвірнянська райдержадміністрація.

Голова обласної державної адміністрації Василь Чуднов запевнив: обласна влада бере це відділення під свою опіку, надаватиме всебічну підтримку. Зокрема, буде організовано виїзні консультації медиків з надання пеліативної допомоги на дому.

Як зазначалося, щороку на Прикарпатті хоспісної допомоги потребують майже 400 неповнолітніх пацієнтів з важкими або невиліковними хворобами.

Представник міжнародного фонду «Відродження» Ксенія Шаповал, яка  взяла участь у відкритті Надвірнянського дитячого хоспісу, зазначила, що донині паліативна допомога дітям у такому форматі не надавалася у жодному регіоні України.

 

 
 

 

 

версія для друку