українська російська англійська
У МОН підбили підсумки розвитку дошкільної освіти у 2013 році
26.12.2013 | 11:43
Прес-служба Міністерства освіти і науки

25 грудня 2013 року заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський провів прес-конференцію на тему «Дошкільна освіта України: підсумки 2013 року».

У заході взяли участь спеціалісти з питань дошкільної освіти, представники ВГО «Всеукраїнської асоціації  працівників дошкільної освіти», освітянських видань та засобів масової інформації.

Заступник Міністра наголосив на значенні дошкільної освіти у розвитку української системи освіти. «Дошкільна освіта – це стан усіх стратегічних перетворень. Будь-які перетворення в галузі освіти повинні починатися з дошкілля і реформи педагогічної освіти», – підкреслив Борис Жебровський.

За його словами, Уряд приділяє велику увагу питанню розвитку дошкільної освіти. Про це свідчить і той факт, що нещодавно під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка відбулося засідання Міжвідомчої радами з питань дошкільної освіти.

Також уперше в Україні у 2013 році науковці у галузі дошкільної освіти доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Алла Богуш; доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної і початкової освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Наталя Гавриш відзначені Державною премією України.

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, спрямованих на розширення мережі дошкільних навчальних закладів та надання дітям країни рівного доступу до якісної дошкільної освіти, в цьому році вже створено понад 50 тисяч місць в дитячих садках.

Під час прес-конференції наголошувалося на досягненнях дошкільної освіти за 2013 рік. Зокрема, заступник Міністра Борис Жебровський зазначив, що Міністерством розроблено програми розвитку дітей з особливими потребами (з різних нозологій) та проведено низку Всеукраїнських заходів щодо сучасних підходів до організації роботи дошкільних навчальних закладів з дітьми з особливими потребами, Міжнародну Інтернет-конференцію з питань пренатальної педагогіки; Всеукраїнський семінар з питань безпеки життєдіяльності дітей у дошкільних навчальних закладах, Всеукраїнські творчі конкурсів, які продовжуватимуться і в наступному році.

Заступник Міністра поділився і планами на 2014 рік: завершити  виконання  доручення  Президента  щодо створення 100 тисяч додаткових місць у дитячих садках,  продовжити  розвивати  напрямки роботи  із сім’єю, дітьми з особливими потребами  та інше.

Відповідаючи на запитання журналістів, Борис Жебровський наголосив на необхідності вирішення низки питань щодо підвищення соціального статусу педагогічних працівників дитячих дошкільних закладів та підготовки педагогічних кадрів.

 

версія для друку