українська російська англійська
На реалізацію Нацпроекту "Село майбутнього" інвестор спрямує 1,2 млрд. грн.
26.12.2013 | 15:21
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Компанія «Ukraine New Agro Technologies» проінвестує 1 млрд. 237 млн. грн. у проект «Село майбутнього», який є складовою Нацпроекту «Відроджене скотарство». Товариство є дочірньою компанією фірми Dodburg Holdings Limited, до якої входить група міжнародних фірм зі США, Канади та Ізраїлю.

«Компанія «Ukraine New Agro Technologies»  обрана інвестором проекту «Село майбутнього»: відповідну пропозицію Держінвестпроекту щодо вибору інвестора затвердив Кабінет Міністрів України. Про це йдеться у постанові № 858 від 7 листопада 2013 року, яка вже набрала чинності», - зазначив Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів. – Розмір необхідних інвестицій для реалізації проекту становить 1 млрд. 237 млн. грн., впровадження проекту дозволить збільшити обсяги виробництва молочної продукції в Україні та створить умови для залучення нових технологій й інвестицій у вітчизняне сільське господарство.

Нагадаємо, що проект «Село майбутнього» реалізовується на території Харківської області спільно з Харківською ОДА. Він передбачає створення селекційно-генетичного центру з трансплантації ембріонів високопродуктивних племінних корів голштинської породи, будівництво молочної ферми, тепличного господарства, виробництво кормів для великої рогатої худоби та вирощування овочів на зрошуваних полях.

Директор департаменту національних проектів України Юрій Гусєв наголосив, що обсяги виробництва молочної продукції в Україні порівняно зі світовими країнами-лідерами в цій галузі – США, Данією, Ізраїлем майже втричі менші. Не відповідає й нормі річне виробництво молока на одну особу: замість необхідних 380 кг, маємо на сьогодні тільки 204,9 кг.

«Якщо середній надій українських корів становить 4,1 тонну на рік, то ізраїльських – 11,7 тонни. До того ж, і якість молока в Ізраїлі в рази краща за нашу, - розповів директор Харківського регіонального центру Олександр Дудка. – Вирощування в Україні корів голштинської породи, будівництво молочної ферми з 4 корівниками на 750 дійних корів кожний, не лише дозволить збільшити виробництво молока на душу населення, а й створить для українців нові робочі місця. Також у рамках Нацпроекту буде впроваджено нову систему контролю за якістю молока», - зауважив директор Харківського регіонального центру.

Крім того, О. Дудка додав, що реалізація Нацпроекту створить основу для відродження українського села та сприятиме відродженню скотарства й розвитку молочної галузі в Україні.

 

 

версія для друку