українська російська англійська
У Держспоживінспекції обговорено питання боротьби з контрафактом на ринку кабельної продукції
26.12.2013 | 15:49
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

Питання боротьби з контрафактними та контрабандними товарами на ринку кабельної продукції України обговорено за круглим столом в Державній інспекції з питань захисту прав споживачів. У засіданні також взяли участь представники Мінпромполітики, Департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку, Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту, Української Асоціації «Укрелектрокабель».

«Велика кількість контрафактної та контрабандної продукції на українському ринку представляє сьогодні серйозну проблему, - зазначив у вступному слові Голова Держспоживінспекції України Сергій Орєхов. - Реалізація такої продукції сприяє недоотриманню коштів державним бюджетом, стримує розвиток національних товаровиробників, а іноді загрожує здоров'ю і життю українців. Тому наше спільне завданнязвести кількість контрафакту і контрабанди до мінімуму. Вироблення спільного підходу із визначення необхідних вимог до якості і безпеки кабельно-провідникової продукціїє передумовою забезпечення українських споживачів якісними і безпечними товарами».

Учасники засідання погодились з тим, що задля легкої наживи нечесні суб’єкти господарювання продовжують насичувати ринок продукцією неналежної якості, контрафактними і контрабандними товарами, використовуючи для цього сумнівні схеми пересування товару. Така продукція не лише дає змогу «економити» посередникам на сплаті відповідних податків, а й часто є небезпечною для споживачів, оскільки не проходить відповідних перевірок.

«Недопустимо, щоб кабельна продукція, призначена для будь-якого виробництва, мала сумнівне походження. У першу чергу такий товар небезпечний, і з цим необхідно боротися», - наголосив Президент Української Асоціації «Укрелектрокабель» Анатолій Пушкар. При цьому зазначив, що на всіх підприємствах Асоціації наявні акредитовані випробувальні лабораторії, які готові надавати Держспоживінспекції України  свої послуги.

Сергій Орєхов підкреслив, що робота Держспоживінспекції України орієнтована на турботу про кожного громадянина, як того вимагає Програма Президента України Віктора Януковича «Україна для людей». Саме тому, питанням захисту прав споживачів приділяється особлива увага Урядом країни і особисто Прем'єр-міністром України Миколою Азаровим. Держспоживінспекцією постійно проводиться цілий комплекс заходів для  контролю за якістю продукції на ринку, унеможливлення потрапляння до споживачів товарів сумнівної якості.

Під час засідання було обговорено низку проблемних питань та досягнуто домовленостей щодо їх спільного вирішення. При цьому реалізація положень підписаного Меморандуму про співпрацю між Держспоживінспекцією України та Українською Асоціацією «Укрелектрокабель» дозволить у найкоротші терміни захистити споживачів від неякісної та небезпечної кабельної продукції, а для добросовісних виробників створить сприятливі умови розвитку. В основу спільної роботи покладені принципи прозорості, врахування громадської думки та забезпечення балансу інтересів усіх учасників ринку.

 

версія для друку