українська російська англійська
На проведення енергетичного аудиту Херсонщини у 2013 році виділено 298 тис. грн.
26.12.2013 | 16:58
Херсонська ОДА

У Херсонській області 26 грудня 2013 року відбулося засідання обласного комітету з економічних реформ.

Доповідаючи на засіданні, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Єгор Устинов наголосив, що «питання енергоефективності має носити системний характер». «Тому необхідно поєднати організаційні, технологічні та фінансові заходи щодо надання якісних послуг з забезпечення енергоносіями населення, бюджетних організацій та виробничий сектор», - сказав він.

Під час засідання було зазначено, що одним із вагомих етапів виконання заходів з підвищення енергоефективності в області є проведення експрес-енергоаудиту закладів бюджетної сфери спрямованих на скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів.

Так, у 2012 році на проведення енергетичного аудиту було виділено 250,0 тис. грн. з Херсонського обласного бюджету. Протягом 2013 року  - 298,0 тис. грн. Станом на 1 грудня 2013 року роботи з енергетичних аудитів виконано на 54 об'єктах, залишилося виконати роботи у 29 закладах.

Крім того, Єгор Устинов зазначив, що структура споживання енергії в Херсонській області визначила основні напрямки концентрації уваги влади щодо реалізації політики її заощадження. І сьогодні енергетичний баланс області характеризується значним (понад 60%) споживанням енергоресурсів населенням області, решту енергоносіїв споживає житлово-комунальна сфера і незначну частину бюджетна та  виробничі сфери.

«З метою виконання завдань поставлених в державі щодо суттєвого скорочення споживання природного газу – на 50%, проаналізовано потенціал скорочення цього енергетичного ресурсу, - зауважив Єгор Устинов. – Тому концентрація уваги керівництва області спрямована на переорієнтацію об’єктів житлово-комунального господарства та бюджетної сфери у економічно-доцільному обсязі на використання енергетичних ресурсів альтернативних природному газу, тобто паливні брикети, пілети».

Також перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації додав, що Херсонська обласна державна адміністрація є координатором Європейської ініціативи «Угода мерів», яка залучає місцеві і регіональні органи влади до сталого енергетичного розвитку.

«Дана ініціатива ґрунтується на добровільних зобов'язаннях місцевих рад поліпшувати якість життя мешканців за рахунок підвищення ефективності використання енергії та розширення сфери використання  енергії з поновлюваних джерел, досягаючи при цьому скорочення викидів СО2 щонайменше на 20% до 2020 року», - зазначив Єгор Устинов, додавши, що розпорядженням голови Херсонської облдержадміністрації Миколи Костяка  затверджено склад робочої групи щодо залучення інвестицій для реалізації в області екологічних та енергоефективних проектів і план першочергових заходів з реалізації «Угоди мерів» на Херсонщині.

 

версія для друку