українська російська англійська
Стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги представлено громадськості
26.12.2013 | 18:27
Прес-служба Міністерства юстиції

26 грудня було представлено проект Стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі в рамках презентації  «Розвиток кращих практик захисту у кримінальному процесі». Захід було організовано Координаційним центром з надання правової допомоги Міністерства юстиції України та Українською фундацією правової допомоги за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Делегації Європейської комісії в Україні.

-    Уже сьогодні значна частина адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, показують значно вищий рівень захисту порівняно з пересічними адвокатами, які надають правову допомогу за угодою коштом самого клієнта. Стандарти дозолять забезпечити однаково високу якість захисту за рахунок держави в усіх випадках, а також зможуть захистити людей, які самостійно залучають захисника власним коштом, від недобросовісних адвокатів, оскільки клієнт за бажання завжди зможе зорієнтуватися завдяки Стандартам, чого саме він повинен очікувати від найнятого ним самим або державою адвоката, - так прокоментував презентацію стандартів Андрій Вишневський, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України.

Проект Стандартів було розроблено робочою групою у складі адвокатів, які займаються наданням або організацією надання безоплатної вторинної правової допомоги, членів Ради адвокатів України, рад адвокатів регіонів та кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, науковців у сфері кримінального процесу.  Планується, що Стандарти, попередньо схвалені Радою адвокатів України 17 грудня цього року, будуть затверджені наказом Міністерства юстиції України і будуть введені в дію вже у січні 2014 року.

Стандарти – це комплекс основних характеристик моделі гарантованого державою захисту, передбачених міжнародними правовими актами, законодавством України, у межах яких та з урахуванням узгодженої правової позиції сторони захисту, захисник є незалежним в обранні стратегії і тактики захисту у кримінальному провадженні для здійснення активного та розумного захисту прав, свобод та законних інтересів клієнта всіма незабороненими законом засобами.

Стандарти ґрунтуються на принципах верховенства права, законності, незалежності адвокатської діяльності, конфіденційності, уникнення конфлікту інтересів, домінантності інтересів клієнта, запобігання корупції, компетентності та добросовісності у виконанні захисником своїх обов’язків.

Метою розроблення і впровадження Стандартів є:

§   своєчасне надання у необхідному обсязі якісної безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі;

§   методична підтримка та підвищення професійного рівня адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу у кримінальному процесі;

§   забезпечення ефективного використання коштів державного бюджету, виділених на оплату діяльності адвокатів з надання безоплатної правової допомоги у кримінальному процесі.

Дотримання цих Стандартів стане обов’язковим для адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до умов контракту (договору) з центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Інші адвокати України зможуть використовувати Стандарти добровільно.

Оцінювання якості надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі відповідно до цих Стандартів здійснюється за поданням центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги комісіями, утвореними радами адвокатів регіонів.

За більш детальною інформацією щодо Стандартів звертайтесь до Координаційного центру з надання правової допомоги за тел. 044-486-71-06 або на e-mail: info@legalaid.gov.ua

 

версія для друку