українська російська англійська
За 11 місяців 2013 року на 15% більше сімей отримали квартири за держпрограмами доступного житла, - О. Вілкул
26.12.2013 | 18:41
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

«Уряд приділяє особливу увагу створенню умов для розвитку житлового будівництва та державних програм доступного житла, для того, щоб надати можливість якомога більшої кількості людей отримати власні квартири, в тому числі на пільгових умовах, за підтримки держави. За 11 місяців 2013 року, навіть в умовах кризи, зросли на 8,3% (до 9 млрд.грн.) обсяги виконаних робіт у житловому будівництві (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року). Зокрема, за 11 місяців 2013 року майже 4800 сімей вже отримали власні квартири за державними програмами доступного житла. Це на 15% більше, ніж за минулий рік», - сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул під час підсумкової колегії Мінрегіону.

Він зазначив, що Україна здійснила колосальний ривок щодо спрощення процедури отримання дозволу на будівництво. У рейтингу Світового Банку щодо ведення бізнесу за 2013 рік Україна піднялася за цим показником на 145 пунктів (зі 186-го місця на 41 місце). «Завдання на наступний рік - увійти в 20-ку рейтингу Світового банку», - сказав Олександр Вілкул.

З 2011 року в 2 рази (з 20 до 10) зменшено кількість дозволів на будівництво. В 5,7 разів (з 375 днів до 65 днів) скоротився час на їх отримання. Ще в минулому році щорічно видавалось 40 тис дозволів на будівництво. За 11 місяців цього року майже 100 тис замовників отримали право на будівництво за декларативним принципом.

В регіонах триває робота зі створення містобудівного кадастру. Служби містобудівного кадастру вже працюють в усіх обласних центрах, 104 містах обласного значення (58%) та 121 адміністративному районі (24,6%).

«Для ефективного розвитку населених пунктів та недопущення їх хаотичної забудови Урядом поставлене завдання місцевим органам влади створити якісні генеральні плани, в тому числі з урахуванням зонування. Воно визначає, де має будуватися житло і зони відпочинку, де повинні розташовуватися промислові об’єкти. Зонування відбувається з урахуванням необхідності збереження пам'яток історії та культури», - сказав Олександр Вілкул. За 2013 рік були актуалізовані генеральні плани обласних центрів (в Одесі закінчується процес) і більшості населених пунктів. 

Віце-прем’єр поставив завдання Мінрегіону активізувати роботу з надання публічності генпланам. «Вони мають бути опубліковані на сайтах міст і бути в вільному доступі для інвесторів і жителів. В 2014 році Уряд зніме з картографічної основи, на базі якої створюються генплани, гриф «для службового користування», - сказав він. Наразі вже генплани 74-х міст можна подивитися в інтернеті.

«Наступного року ми вводимо будівельні стандарти, гармонізовані до європейських нормативних актів - Єврокодів. Це дасть можливість застосовувати в Україні технічні рішення західних проектувальників. Також Єврокоди спрямовані на підвищення конкурентоспроможності вітчизняних будівельних фірм, перш за все, проектувальних», - сказав Олександр Вілкул. 

Віце-прем’єр зазначив, що Уряд проводить курс на імпортозаміщення в будівельній галузі. Якщо на початку 2010 року будівельники використовували 50% матеріалів українського виробництва, то в 2013 році – вже 80%. Завдання на наступний рік – щоб не менше 85% будівельних матеріалів вітчизняного виробника використовувалося при будівельних роботах.

«Збільшення обсягів будівництва, використання вітчизняних будівельних матеріалів – це вирішення житлових проблем українців, а також створення нових робочих місць в галузі», - сказав Олександр Вілкул.

 

версія для друку