українська російська англійська
Мінрегіон сформував нормативну базу, інтегровану у міжнародний нормативно-правовий простір
26.12.2013 | 20:12
Пре-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства сформувало нормативну базу, інтегровану у міжнародний нормативно-правовий простір технічного регулювання. Схвалено Національні додатки до 58 нормативних документів на проектування будівельних конструкцій, гармонізованих з європейськими нормативними документами (Єврокодами). Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

За словами Міністра, використання системи Єврокодів дасть можливість українським проектувальникам застосовувати передовий світовий досвід проектування для створення сучасних надійних будівель і споруд. Також це сприятиме підвищенню конкурентоспроможності будівельних фірм, підрядників, проектувальників і виробників конструкцій і матеріалів на світовому ринку.

До речі, Єврокоди широко застосовуються не тільки в країнах Євросоюзу, а й у Білорусі, Казахстані, Туреччині.  У Європейському Союзі впровадження Єврокодів триває близько 20 років. Україна йде схожим шляхом впровадження Єврокодів, однак зі збереженням та удосконаленням національних будівельних норм.

Сприяти безпеці будівель та споруд покликаний розроблений Мінрегіоном законопроект «Про Технічний регламент будинків, будівель, споруд, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та будівельних виробів». Його норми відповідають 305 Регламенту Європейського Союзу, який набув чинності у цьому році. Геннадій Темник повідомив, що законопроект вже подано на розгляд Верховної Ради України. Зі слів Міністра, документ також сприятиме створенню умов добросовісної конкуренції на ринку та забезпечить перехід від обов’язкової сертифікації будівельних виробів до декларативного принципу допуску будівельних виробів на ринок України.

Геннадій Темник зазначив, що проведена робота дозволить у 2014 році повністю припинити дію нормативної бази колишнього Радянського Союзу.

 

версія для друку